TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Księża w epoce nowoczesności

Jak być kapłanem w XXI wieku? Na to pytanie odpowiada prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa Stolicy Apostolskiej i wieloletni formator.

Książka to zbiór jego wykładów wygłoszonych w różnych okolicznościach do środowisk kleryckich, intelektualnych i artystycznych. Jej celem jest ożywienie ewangelizacyjnego ducha Kościoła przez zwrócenie kapłanom uwagi na ich misję i tożsamość, tak bardzo zatarte przez współczesny świat.

Począwszy od soboru watykańskiego II, Kościół starał się udzielić odpowiedzi na wielki problem relacji z nowoczesnością. Temat ten często był po obu stronach przedmiotem niezrozumienia, zwłaszcza za sprawą odmienności języków, a nierzadko z powodu zagubienia wspólnej wizji wiary, która w odróżnieniu od obecnej epoki cechowała czasy przednowoczesne.

Niniejszy tekst ma być drobnym przyczynkiem do tego wielkiego tematu, który trzeba koniecznie podjąć w ogóle, a jeszcze bardziej w Roku Wiary, zaczynając od tych, którzy z racji nieodzowności ich posługi, ale jeszcze bardziej ze względu na wierność sobie samym i własnemu powołaniu, są wezwani do codziennego zmagania się z kulturowymi i praktycznymi konsekwencjami tej nierozstrzygniętej, niezdecydowanej relacji. Chodzi o kapłanów.

kard. Mauro Piacenza

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Mauro Piacenza
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 150x235
EAN: 9788374225335
ISBN: 9788374225335
ID: 258066

Zobacz również

Księża w epoce nowoczesności
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...