TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Luter. Ciemna strona rewolucji

Kim był Marcin Luter? Reformatorem, który z miłości do prawdy wystąpił przeciw nadużyciom papiestwa? Czy rebeliantem, prekursorem późniejszych rewolucjonistów?

W ostatnich latach obraz Lutra uległ całkowitej przemianie. Za sprawą licznych wypowiedzi kardynałów Waltera Kaspera, Kurta Kocha czy Karla Lehmanna stał się z wolna nauczycielem wiary i wzorem do naśladowania dla katolików.

Co jest przyczyną tak całkowitej zmiany stanowiska Kościoła? Powody mogą być dwa. Albo odkrycie nieznanych pism reformatora, rzucających nowe światło na jego postawę, albo nowa interpretacja jego nauk.

Żadne nowe pisma Lutra się nie pojawiły.

Zatem powodem musi być nadanie wystąpieniu Lutra nowego znaczenia. Jeśli papież Franciszek ma rację, że w sporze o usprawiedliwienie Luter się nie pomylił, to znaczy, że w błędzie trwali ojcowie Soboru Trydenckiego.

Podobnie dziwnie brzmi twierdzenie papieskie, że Luter nie chciał podziałów w Kościele, skoro reformator nazywał papieża Antychrystem i chciał zniesienia Urzędu Nauczycielskiego.

Czyżby zatem obecny papież i jego najbliżsi współpracownicy byli, jak to logicznie wynika z ich słów, luteranami? O tym jest ta książka. O prawdziwej twarzy Marcina Lutra i o tym, czy obecne dążenie do jego rehabilitacji podyktowane jest dążeniem do prawdy, czy też jest efektem zdrady.

Informacje techniczne

Wydawca: Fronda
Autor: Paweł Lisicki
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 150x230
EAN: 9788380791695
ISBN: 978-83-8079-169-5
ID: 394201

Zobacz również

Luter. Ciemna strona rewolucji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...