TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Małżeństwo w separacji

Ocena:
(5 opinii)

Separacja to nie wyrok śmierci, choć na pewno jest to ciemna dolina (Ps 23,4). Jest to przeżycie tak bliskie umieraniu, że możemy w tym czasie doświadczać tego samego poczucia straty i żałoby jak ktoś, komu śmierć zabrała ukochaną osobę. Cień śmierci to jednak nie to samo co śmierć. Separacja może okazać się doliną odnowy, a odczuwany przez ciebie ból może, niczym bóle porodowe, prowadzić do odrodzenia twojego małżeństwa. Z drugiej strony separacja może być początkiem końca. To, dokąd zaprowadzi was separacja, zależy od tego, co ty i twój współmałżonek będziecie mówić i czynić podczas nadchodzących tygodni i miesięcy. Definitywnie jednak, jak wskazują na to przytoczone w tej książce przykłady, oraz moja wieloletnia praktyka w poradnictwie rodzinnym, jest jeszcze nadzieja na uzdrowienie związku.

Słyszę jak niektórzy z was mówią: "To wszystko piękne słowa, ale one nic nie zmienią. Już próbowaliśmy. Zresztą nie sądzę, by mój małżonek zdecydował się dać nam jeszcze jedną szansę". Może masz rację, ale nie zakładaj, że twój małżonek już zawsze będzie wrogo usposobiony. Jednym z darów, który każdy człowiek na ziemi otrzymał od Boga, jest wolność wyboru. Jesteśmy w stanie się zmieniać, co więcej, mogą to być zmiany na lepsze. Dlaczego nie dać sobie tej ostatniej szansy?

Separacja nie jest rozwiązaniem trwałym. Jest ona stanem przejściowym prowadzącym bądź do odbudowania małżeństwa, bądź do rozwodu. W niniejszej książce chcemy przyjrzeć się w realistyczny sposób obu tym możliwościom.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka to rewelacja!

Pragnę polecić tę pozycję książkową wszystkim tym, którzy tak jak ja, znaleźli się w tak przykrym położeniu jakim jest separacja. Każdy znajdzie tutaj stosowną wskazówkę, podpowiedź, nawet kiedy sytuacja jest wręcz beznadziejna (jak moja zresztą), to dzięki zamieszczonym cytatom z Pisma Świętego i cennym uwagom i radom autora rodzi się nadzieja na lepsze jutro. To prawdziwe wyciągnięcie pomocnej ręki dla człowieka cierpiącego. Gorąco polecam!

autor opinii: Janusz z Bytomia

Książkę bardzo polecam wszystkim, którzy doświadczają bólu rozstania w małżeństwie. Małżonkowie w separacji znajdą w niej słowa otuchy i wskazówki jak sobie poradzić w trudnej sytuacji: jakie podjąć działania, jak radzić sobie z goryczą, jak przebaczyć, jak kochać mimo oddalenia, jak radzić sobie z samotnością...
Warto żeby po książkę sięgnęli również doradcy życia rodzinnego i duszpasterze.

autor opinii: Renata Tywoniuk-Kwoka

świetna

Książka godna polecenia. Bardzo mi pomogła uspokoić się i spojrzeć na wszystko inaczej. U mnie do separacji nie doszło choć niewiele brakowało, jednak długa droga przed nami, a dzięki radom autora zmieniłam swoje nastawienie, zachowanie, przestałam płakać i uwierzyłam,że moze być piękniej niż było. Polecam też Małżeństwo o jakim marzysz. Szkoda, że takich doradców małżeńskich jest tak mało, a męzowie zazwyczaj nie chca iść jednak są ich rady w książkach. Gorąco polecam.

autor opinii: Agata

Książka jest naprawdę warta polecenia.Będąc samemu w sytuacji separacji, można znaleźć wiele cennych wskazówek i ponadczasowych prawd opartych na cytatach z Pisma Świętego.
W sposób jasny przedstawia problem separacji, porusza przy tym wiele aspektów z tym związanych i pobudza do przemyślenia całego problemu.

autor opinii: Agnieszka

Zatrzymać się w bólu..

Książkę naprawdę mogę szczerze polecić. Znakomicie i delikatnie rozszerza widzenie problemu separacji małżonków i uczy zmiany myślenia o tej trudnej sytuacji separacji czy problemów które mogą do niej za chwilę doprowadzić. Napisana jasno, zrozumiale ale poruszająca nas do najgłębszych refleksji o nas samych i naszym partnerze. Kupiłam ja na prezent osobie która była w takiej trudnej sytuacji. Książka okazała się być dla Niej odkrywcza. Gorąco polecam

autor opinii: Agnieszka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Gary Chapman
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 125 x 195
EAN: 9788371462467
ISBN: 83-7146-246-8
ID: 49469

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Małżeństwo w separacji Małżeństwo w separacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...