TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Męczennicy komunizmu

Bogactwem wszystkich chrześcijan, tak Wschodu, jak i Zachodu, którym było dane doświadczyć życia w antyreligijnym systemie komunistycznym, pozostaje męczeństwo. To męczennicy godzący się na własną śmierć, ale także na zniszczenie doczesnych struktur kościelnych, pozostawili świadectwo prawdziwego chrześcijaństwa. Jego istotą nie jest bowiem troska o doczesność, o zachowanie struktur, własności, budynków czy nawet hierarchii, ale troska o życie wieczne, o jasne świadectwo, o bycie światłem i solą dla świata.

Historia opisana w tej książce ma dalszy ciąg. Chrześcijanie (Koptowie, Syriacy, katolicy, prawosławni, protestanci) nadal umierają za swoją wiarę. Nadal też przed chrześcijanami staje pytanie o to, na ile ustępstw można pójść, by nie zatracić swojego chrześcijaństwa, na ile kompromisów można się zdecydować, by nie przejść na stronę zdrady?

Pytania te dotyczą zresztą nie tylko chrześcijan żyjących w państwach totalitarnych, ale także tych, którzy jak polscy katolicy, protestanci i prawosławni żyją już w wolnym kraju. My także codziennie musimy zadawać sobie pytanie, czy – ulegając modom, towarzyskiemu konformizmowi, współczesnej cywilizacji – nie wychodzimy już poza obręb zakreślony przez wymogi Ewangelii. A pomocą na drodze wytrwania na „wąskiej dróżce” wyznaczonej przez nauczania Chrystusa mogą dla nas być męczennicy.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 125X195
EAN: 9788375690484
ISBN: 9788375690484
ID: 77819

Zobacz również

Męczennicy komunizmu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...