TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Medytacje nad tajemnicą wcielenia

Tajemnica wcielenia Syna Bożego domaga się nieustannego zgłębiania i uwewnętrzniania.

Prawdziwa wiara w Syna Bożego, który przyjął ciało, jest nieodłączna od daru z siebie, od przynależności do wspólnoty, od służby, od pojednania z ciałem innych. Syn Boży przez swoje wcielenie zachęcił nas do rewolucji czułości.

Franciszek, Evangelii gaudium 88

Adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana, kontemplacja wcielonego Słowa oraz paschalna droga ku męce i zmartwychwstaniu, rozważana przez br. Pierre-Marie, pozwala coraz głębiej odkrywać miłującą twarz Ojca, który Syna swego Jednorodzonego dał (J 3,16), abyśmy życie mieli i to mieli je w obfitości.

Pozwala ona odkrywać oblicze Boga zamieszkującego sekretne głębie naszego serca. Boga, którego czułość jest źródłem naszej radości - radości w Duchu Świętym, który sam jest nieustannym hymnem wesela i miłości w łonie Trójcy Świętej.

Pozwala ona odkrywać oblicze Boga, który tańczy dla nas z okrzykami radości, jak w dzień uroczystego święta (por. So 3,17). Boga, który obdarza nas łaską "usynowienia" w Synu i czyni nas mieszkaniem Ducha.

"Medytacje nad tajemnicą wcielenia" zrodzone z modlitewnego wsłuchiwania się w słowo Boże zachęcają nas do refleksji i odkrywania Miłości.

Teksty składające się z rozważań, homilii i fragmentów z pism ojców Kościoła przeznaczone są na niedziele adwentu, dni od 16 do 23 grudnia oraz święta Bożego Narodzenia, Świętej Rodziny, Bożej Rodzicielki, Objawienia Pańskiego i Chrztu Pańskiego.

Pierre-Marie Delfieux (1935-2013) - święcenia kapłańskie otrzymał w 1962 roku. Był duszpasterzem paryskiej Sorbony. Po dziesięciu latach kapłaństwa spędził dwa lata na Saharze jako pustelnik w poszukiwaniu swego powołania. Tam usłyszał wezwanie: "Być mnichem w mieście". Tak rozpoczęła się historia Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, których był założycielem i przełożonym.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: o. Pierre-Marie Delfieux
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 135x206
EAN: 9788370318819
ISBN: 978-83-7031-881-9
ID: 282044

Zobacz również

Medytacje nad tajemnicą wcielenia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...