TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość to wybór. O terapii współuzależnień. Seria: Psychologia i wiara

Ocena:
(23 opinii)
  • Dowiesz się, na czym polega współuzależnienie i w jaki sposób może dotyczyć również Ciebie?
  • Poznasz 10 sposobów na rozpoznanie współuzależnienia
  • Odkryjesz, jak przełamać cykl współuzależnienia przechodząc przez 10 etapów procesu uzdrowienia
  • Dowiesz się, jak budować zdrowsze i wolne od współuzależnienia relacje z ludźmi

Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak zranienia i niespełnione potrzeby emocjonalne z dzieciństwa wpływają na Twoje obecne relacje z ludźmi. Czy zastanawiałeś się, jak często Twoje relacje mają więcej wspólnego ze wzajemnym uzależnieniem niż z prawdziwą wolnością i miłością... Być może czujesz, że w Twoim życiu często obecna jest bolesna zadra, powodująca niewypowiedziane cierpienie i nieszczęście. Nieustannie starasz się wypełnić tę wielką, emocjonalną pustkę wewnątrz siebie. Próbując to zrobić, łatwo możesz wpaść w pułapkę uzależnienia od innych ludzi, alkoholu, narkotyków, pieniędzy, seksu, pracy.

Ten stan to współuzależnienie. Szacuje się, że z powodu problemów współuzależnienia cierpi nawet jedna trzecia ludzkości.

Czy współuzależnienie jest korzeniem Twojego nieszczęścia? Jeśli tak, to czy możesz w jakiś sposób się go pozbyć, aby ulżyć cierpieniu?

Autorzy tej książki, doświadczeni psychoterapeuci, opracowali dziesięciostopniowy program terapii uzależnień i współuzależnień. Pomógł on już tysiącom ludzi w Stanach Zjednoczonych. Teraz może pomóc również Tobie i Twoim bliskim.

Czytając tę książkę, masz szansę przełamać krąg współuzależnienia w Twoim otoczeniu i we własnych relacjach. Dzięki lekturze tej książki zobaczysz siebie w nowym świetle i nauczysz się budować odpowiedzialne, głębokie i pełne wolności związki z ludźmi. Sięgnij po nią już teraz i wyzwól się od współuzależnienia!

Robert Hemfelt - psycholog, oraz Frank Minirth i Paul Meier - psychiatrzy i absolwenci teologii, pracują w jednej z największych klinik psychiatrycznych na świecie - Minirth-Meier w Dallas (Teksas). Stworzyli autorski, dziesięciostopniowy program terapii uzależnień i współuzależnień. Opublikowali wiele książek na temat współuzależnienia.

Opinie naszych Klientów (23 opinii)Napisz swoją opinię

Warto kupić

Ciekawa pozycja, przyjemna i sprawna obsługa księgarni.

autor opinii: Grażyna Bogutyn

bardzo fajna książka, warta przeczytania

Bardzo fajna książka. Na pewno warta przeczytania, zawiera wiele cennych treści z zakresu psychologii.

autor opinii: Piotrek

Interesująca

Książka może być dość trudna w odbiorze, napisana jest trochę specjalistycznym językiem i do pewnych treści trzeba wracać. Zawiera bardzo dogłębną analizę problemów związanych ze zranieniami dotyczącymi wpółuzależnień i drogę do ich pokonania. Książka kładzie spory nacisk na terapię i pracę nad sobą. Od siebie dodam że w kościele katolickim Jezus leczy nas mocą sakramentów m.in. przez spowiedź, Komunię Św., adorację. To jest bardzo duża pomoc na drodze do uleczenia z różnych zranień. Książkę warto zgłębić, uświadamia nam działanie wielu mechanizmów które nie pozwalają nam się rozwijać.

autor opinii: Barbara

Ciekawa

Ciekawa, ujawniająca zachowania ludzi zwłaszcza przyczyny i skutki ich postępowania

Refleksja nad sobą.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie potrafi kochać, chociaż pragnie. Ciagle mu cos nie wychodzi, ciagle jest oszukiwany lub nie rozumiany. Przyczyną może być jego rodzina pochodzenia, w ktorej się wychowywał. Warto podjąć refleksję nad tym. Ta książka Ci w tym pomoże. Autorzy są specjalistami w tej dziedzinie. Patrząc także na wartości chrześcijańskie.

autor opinii: Paweł Chmura

Godna polecenia

Książka godna polecenia. W temacie wspóluzależnienia jedna z lepszych pozycji, choć osoby niewierzące mogą sie zniechęcić do lektury, ponieważ sporo uwagi jest poświęcone relacji z Bogiem. Jednak bez Boga, czy po prostu Siły Wyższej proces zdrowienia wydaje sie byc niemożliwy.
Polecam.

autor opinii: Anna Charhouli

trudności

Książka napisana przez amerykańskich psychiatrów i to widać .Przytaczane historie są charakterystyczne dla Amerykanów. Książkę czytałam powoli , bo wiele stwierdzeń,opisów i teorii trudno było zrozumieć Wszystko zaczyna się w dzieciństwie i to niby wiadomo, ale autorzy pod innym kątem ; krok po kroku uświadamiają co może mieć na nas negatywny wpływ, nawet jak wychowujemy się w tzw. normalnej rodzinie. Co najważniejsze można dowiedzieć i nauczyć się jak radzić sobie z negatywnymi emocjami takimi jak gniew ,wstyd,złość . Dużo odwołań do Boga ,do Jego pomocy i miłosierdzia co daje poczucie bezpieczeństwa. Do trochę naukowego, trudnego języka w

miarę czytania książki można się przyzwyczaić.Książka dobra ,warta przeczytania

autor opinii: Alicja Wojciechowska

"Miłość to wybór"

Dzień dobry Państwu ! Dziękuję pięknie za szybką wysyłkę książki, a tak szczególnie za tę wlaśnie książkę. Jestem szczęśliwa, że ja znalazłam, tym bardziej, że jestem współuzależniona od mojego męża i poddałam się terapii.Książka w tym mi bardzo pomaga.
Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

Polecam

Bardzo dobrze napisana, przystępnie przedstawiona problematyka i, co najważniesze, pokazuje metody wyjścia z zaklętego kręgu współuzależnienia.

Bez miłości nie ma życia

Książka ta jest lekarstwem dla ofiar przemocy i nieudanego dzieciństwa, ludzi noszących w sobie niezaspokojone pragnienie miłości i ból odrzucenia. Utracone dzieciństwo to źródło goryczy i cierpienia wypartego, zapomnianego przez dziecko. Ale objawy zatrucia nazywane współuzależnieniem, dają o sobie znać w dorosłym życiu. Widzimy nasze fatalne wybory życiowe, niewiarę w siebie, ból prowadzący do nałogów - uzależnień od alkoholu i innych substancji.
Autorzy prowadzą nieustający dialog z czytelnikiem, zmierzając ku zdobyciu przez niego sprawności w zarządzaniu swoim życiem, związkami osobistymi, odpowiedzialnym postępowaniem. . Czytelnik zdobywa wiedzę, uczy się diagnozować własne problemy, by w końcu otrzymać receptę.

Podróż do jakiej nas zapraszają jest fascynująca jak najlepsza powieść sensacyjna, o świecie naszej skołatanej świadomości.autor opinii: Joanna Sulikowska

Opinia do książki "Miłość to wybór. O terapii współuzależnień"

Książka ciekawa.
Niestety czytałam książkę od tyłu , gdyż tak została wydrukowana,mimo wszystko...było warto. Pozdrawiam

autor opinii: Elżbieta Krupa

pozytywna

bardzo dobra pozycja . najlepsza jaką czytałam w tym zakresie. polecam.

autor opinii: Małgorzata Rybska

wspaniała

"Miłość to wybór" to wspaniała książka która pozwala czytelnikowi odnaleźć w niej cząstkę siebie. Gorąco polecam

autor opinii: czytelniczka

Polecam

Wspaniała książka, bardzo pomocna przy pracy nad sobą. Pomaga zrozumieć DLACZEGO dzieją się pewne rzeczy, sytuacje, dlaczego się powtarzają. Polecam

autor opinii: Katarzyna Ciszak

każdemu polecam

Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Zawiera konkretne informacje oraz bardzo wyraziste przykłady. Czytając ją zobaczyłam wiele z wzorców, które powielam w relacjach z ludźmi... i co ważniejsze zrozumiałam jak mogę je zmienić. Pozwala zobaczyć "co się naprawdę dzieje". Okazuje się, że przerwanie pętli powtarzalnych zachowań jest możliwe (to co mnie spotyka to nie jest jakieś fatum). Przyjaciele, którym pożyczyłam książkę, oddając ją mówili "niesamowite, to wszystko jest o mnie". O mnie też ;-)))...zapewne również i o Tobie .

autor opinii: Agata Sawicka

świetna pozycja

Gorąco polecam:)

autor opinii: Katarzyna Rzepińska

:)

Książka bardzo fajnie wydana, poruszane są w niej trudne problemy. Polecam :)

autor opinii: Monika M.

Odetnij ciężar przeszłości; stań się wolnym by móc kochać.

Niewole bardzo często są wynikiem nie tylko naszych wyborów, ale przede wszystkim nieprawidłowości, których doświadczyliśmy w domach rodzinnych. Co istotne, nie ogranicza się to do przypadków skrajnych, ewidentnych (alkoholizm, przemoc fizyczna czy seksualna), ale jak najbardziej stosuje się również do nadużyć lub zaniedbań o średnim stopniu nasilenia, tych „zwyczajnych”: niedostatki czasu poświęcanego dzieciom lub współmałżonkowi (bo obowiązki), niedostatki czułości (bo sami nie umieli), uwiedzenie emocjonalne lub intelektualne (syneczek mamusi) i wiele innych.

Również skutki doświadczeń z dzieciństwa nie zawsze są ewidentne, czasem trudno je uznać, bo są społecznie cenione, np. pracoholizm, perfekcjonizm, aktywizm - wyjaławiają człowieka od wewnątrz i bez większego hałasu, ale systematycznie sieją zniszczenie w jego najbliższym otoczeniu. Oczywiście to tylko przykład; form zniewolenia jest bardzo dużo.

Warto na koniec podkreślić, że tego typu problemy nie zanikają pod wpływem samych tylko praktyk religijnych, choćby najbardziej systematycznych i gorliwych. Są to bowiem stany chorobowe (emocjonalne, psychiczne) i wymagają leczenia, jak trąd czy gruźlica. Na poziomie najgłębszym (ducha) leczy oczywiście Bóg i w tym znaczeniu modlitwa (przede wszystkim wewnętrzna) jest niezbędnym elementem terapii, ale warstwy bardziej powierzchowne (psychika, emocje) zdrowieją przede wszystkim dzięki zmianie sposobu myślenia, wiedzy, zmianie schematów postępowania, rozmowom z ludźmi dysponującymi odpowiednią wiedzą i narzędziami.

autor opinii: Mateusz Kaczmarek

Bardzo dobra książka,

polecam wszystkim, którym się nie układa w związkach partnerskich i w relacjach z ludźmi.

autor opinii: Halina Pętkiewicz

Książka bardzo dobra. Bardzo pomaga zrozumienie siebie i swoich zachowań. Kupiłam ją, gdy miałam ogromnego "doła". Szukałam pomocy, bo już nie mogłam poradzić sobie ze stanami depresyjnymi i książka świetnie spełniła to zadanie. Polecam każdemu! Warto ją przeczytać, bo jeśli nie sobie, to dzięki niej, można pomóc skutecznie innym.

autor opinii: Ewa Witak

Autorzy pokazują jak bardzo skomplikowana i dziwna jest nasza psychika jak się sami kaleczymy, dziękuję Bogu za tą książkę bo pokazuje dla mnie rzeczy których nie widziałem w swoim życiu które są przyczynną złych zachowań. Polecam książkę każdemu :)

autor opinii: Robert Wojtczak

Mocna książka

Książka otwiera oczy na wiele rzeczy w naszym życiu, w naszych relacjach. Może być pomocą - jeśli skorzystamy z tej drogi - uleczenia naszego bólu, zranień, wyzwolenia, stanięcia na nogi...

autor opinii: Justyna Królak

Bardzo dobra

polecam ta ksiazke. jest dla kazdego bez wyjatku

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Robert Hemfelt, Paul Meier, Frank Minirth
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 332
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370338404
ISBN: 978-83-7033-840-4
ID: 241120

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Miłość to wybór. O terapii współuzależnień. Seria: Psychologia i wiara Miłość to wybór. O terapii współuzależnień. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...