TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mirabelka

Poznaj pełną nadziei, wiary i miłości historię kilku pokoleń, którą opowiada... rosnąca na warszawskich Nalewkach mirabelka.

Nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych panów braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. To, co przetrwało to pamięć o ludziach, którzy wtedy żyli o Dorce, Chaimie, Maćku i innych. Drzewa towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Poznawały historię kraju poprzez uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności.

Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści, rosła naprawdę. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Ścięto ją podczas budowy apartamentowca Na szczęście pestki mirabelki zawędrowały z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, skąd mają szansę powrócić do Warszawy.

Książka "Mirabelka" to kolejna, po książce Uśmiech, wyjątkowa powieść dla młodych czytelników autorstwa Cezarego Harasimowicza. Obowiązkowa lektura również dla dorosłych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Zielona Sowa
Autor: Cezary Harasimowicz
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 165x215
EAN: 9788380737716
ISBN: 9788380737716
ID: 407176

Zobacz również

Mirabelka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...