TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Moc z wysoka. Opowieść o Duchu Świętym

Ocena:
(5 opinii)

Wyrzućcie wszytko, by zrobić miejsce na tę tajemniczą pełnię Ducha Świętego!

"Moc z wysoka" to zbiór niepublikowanych wcześniej tekstów o. Joachima Badeniego. Ta książka to opowieść o Duchu Świętym, który rzeczywiście żyje w człowieku. Wyzwala ze zniechęcenia, zwątpienia, depresji, smutku, poczucia bezsensu. Daje nowe życie i dynamizm życia.

Konferencje ojca Joachima, zapis prowadzonego przez niego Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, to nie “księżowskie gadanie”. Ojciec Badeni rzeczywiście był świadkiem wspaniałych rzeczy, jakie uczynił mu Wszechmocny.

Dlatego to książka niezwykła. Głębokie przeżycia przeplatane są tutaj pełnymi ciepła i humoru anegdotami z życia, ale także spontaniczną modlitwą, która sprawi, że poczujesz, jakby ojciec Joachim modlił się też za Ciebie.

Dzięki tej lekturze zbliżysz się Ducha Świętego i otworzysz się na Moc z wysoka, która będzie działać także w Twoim życiu.

Jestem nerwicowcem, oficjalnie neurastenikiem. Przedstawiam się: „Neurastenik jestem, bardzo mi przyjemnie”. A jednak przychodzą do mnie ludzie, aby odnaleźć spokój. Przed niedoszłym samobójstwem, rozwodem, w chorobie psychicznej. Czy ja ich uspokajam? Skądże. A jednak wychodzą uspokojeni. Tak samo wielu moich znajomych potrafi działać kojąco na ludzi. To jest działanie Ducha Świętego przez człowieka. Darmo dane.

Fragment

Joachim Badeni (1912-2010), dominikanin, duszpasterz akademicki. Uchodził za jednego z pierwszych polskich charyzmatyków i znany był także ze swojego przedziwnego daru do rozwiązywania spraw sercowych. Przeciwny schematom, z właściwą sobie prostotą i humorem pokazywał, jak Bóg uwodzi człowieka. Mistyk, kochający uroki życia, wiedział na ten temat więcej niż niejeden poważny teolog. O. Adam Szustak wspominał, że gdy o. Badeni umierał, to odchodził tak, jak odchodzą święci.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Wyzwanie warte podjęcia

Niełatwa lektura. Niby napisana prostym językiem, ale każde zdanie jest tak pełne treści wartej przemyślenia, że nie jest to lektura "do poduszki" ani na kilkuminutowy dojazd do pracy czy na uczelnię. Ją należy smakować, jeść po kawałku i czerpać mnóstwo odżywczych i ożywczych składników. Wspaniała uczta. Wrócę do niej niebawem.

autor opinii: Sylwia Baranowska

To książka, która pozwala mi na nowo odkryć moc Ducha Świętego. Napisana prostym językiem, który przemówi do każdego czytelnika. To rekolekcje o Duchu Świętym. Polecam

autor opinii: Maria Kowalewska

Wspinaczka w Górę

Niełatwa lektura. Język cudowny, przystępny - ma się wrażenie słuchania. A jednak każde zdanie nasycone jest znaczeniem; nie ma fraz błahszych. Nad każdym zdaniem, a już na pewno akapitem warto się dłużej zatrzymać myślą. Zdecydowanie NIE POLECAM jako zapychacza czasu na dojazdy do pracy/na uczelnię czy z powrotem albo "do poduszki. Zdecydowanie POLECAM na spokojne poobiednie popołudnie czy inny wolny od pospiechu czas, który chcemy/możemy poświęcić sobie i otworzyć się na Ducha Św.

autor opinii: Sylwia Baranowska

Piękna!

Tak piękna, że aż się nie spodziewalam! Dotknęła mnie ta książka bardzo... Miałam takie wrażenie, jakby czytanie jej było już modlitwą. I ojciec Badeni - niesamowity, ciekawy, niezwykły!

autor opinii: Ruda

Sympatyczna :)

Książka jest zborem konferencji w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Świętym prowadzonym przez o. Joachima w latach '80. Intelektualizm, poczucie humoru i wielka pokora dominikanina pomagała wielu ludziom inaczej spojrzeć na swoje życie, wyjść z depresji itp. Dawka Duchowej energii.

autor opinii: Edyta

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Esprit
Autor: o. Joachim Badeni OP
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 172
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788364647666
ISBN: 9788364647666
ID: 321682

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Moc z wysoka. Opowieść o Duchu Świętym Moc z wysoka. Opowieść o Duchu Świętym
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...