TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Myśli nowoczesnego endeka

Ocena:
(1 opinii)

Dlaczego endecja? Bo endecją obecnie się straszy. Mało kto wie, co ten skrót oznacza i co się za nim w istocie kryje. Rafał A. Ziemkiewicz rozprawia się z obiegowymi „prawdami” i dowodzi, że Polska owszem, dla Polaków – ale wszystkich.

Odwołując się do endeckiej szkoły myślenia, odrzuca ideały, które do naszych czasów już nie przystają. Piętnuje te, których trzeba się wstydzić i wreszcie na powrót przywołuje wartości, których teraz zwyczajnie potrzebujemy.

Można się zafascynować wizją kreśloną przez Ziemkiewicza. Można z nią polemizować lub zwyczajnie odrzucić. Warto jednak ją poznać, choćby dla punktu odniesienia do własnych poglądów, dla określenia własnego miejsca w kraju. O tym poradniku nowoczesnego Polaka będzie się w kraje mówiło.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo interesująca

Jeśli ktoś nie zna Ziemkiewicza, na początku jego styl może odrobinę razić. Autor posługuje się często naprawdę dosadnym językiem. Z czasem można się przyzwyczaić, a wręcz może się to spodobać. Poza tym autorowi nie można nic zarzucić. Jego poglądy są wyważone, zaś książka jest napisana w prosty sposób i wręcz łopatologicznie wyjaśnia wiele kwestii i poglądów autora. Pozwala to jednak przebrnąć przez dość trudny i męczący temat. Podoba mi się, że ten strumień myśli ma naprawdę ciąg logiczny i nie sposób się w nim zagubić – nawet osobie, która z uwagi chociażby na wiek, może nie wyłapać wszystkich kontekstów. Uważam, ze ta książka pod pewnymi względami jest odkrywcza, a pod innymi formułowała moje nie do końca nazwane myśli. :) Spostrzeżenia autora są moim zdaniem niezwykle ciekawe! Gdzieś czytałam, że w książce prawie w ogóle nie nawiązano do endecji i tytuł jest trochę mylący. Bzdury. Odwołanie może nie jest na początku tak oczywiste, ale dalsza lektura wskazuje moim zdaniem na wyjątkową trafność tytułu. Uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy!

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fabryka Słów
Autor: Rafał A. Ziemkiewicz
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788379641918
ISBN: 978-83-7964-191-8
ID: 385638

Zobacz również

Myśli nowoczesnego endeka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...