TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O głoszeniu słowa Bożego

Książka zawiera wybór tekstów z różnych pism św. Alfonsa Liguori, dotyczących kapłańskiej misji głoszenia słowa Bożego zarówno w duszpasterstwie parafialnym, jak i w formie misji i rekolekcji.

Wszystkie teksty zostały poprzedzone wprowadzeniem znanego homilety o. Gerarda Siwka CSsR.

Znaczenie, jakie przywiązywał do głoszenia słowa Bożego, oddają jego własne słowa: „Gdyby wszyscy głosiciele i wszyscy spowiednicy wykonywali swoje zadania jak należy, cały świat byłby święty.

Źli głosiciele i źli spowiednicy są przyczyną upadku świata, a przez ‘złych’ rozumiem tych, który nie wypełniają swoich obowiązków jak należy” (św. Alfons Liguori).

Św. Alfons Maria de Liguori (1696–1787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstępuje do seminarium i w 1726 roku przyjmuje święcenia kapłańskie.

W Neapolu pracuje wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu.

Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym.

W 1762 roku został biskupem diecezji Sant` Agata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Homo Dei
Autor: św. Alfons Maria de Liguori
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360998717
ISBN: 9788360998717
ID: 178251

Zobacz również

O głoszeniu słowa Bożego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...