TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym

Ocena:
(2 opinii)

"Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym" jest najbardziej dojrzałym dziełem św. Alfonsa, napisanym w ostatnim okresie jego życia.

Stanowi swego rodzaju syntezę myśli Świętego nad tym, czym jest życie duchowe. Kreśli w nim „program życia duchowego” dla wszystkich, także dla żyjących z dala od Boga.

Proponuje im „drogę doskonałej miłości”, będącą odpowiedzią na niesłychaną miłość Boga objawioną w Jezusie Chrystusie.

Zapewnia, że „jest wielkim błędem to, co mówią niektórzy, że Bóg nie chce, by wszyscy byli świętymi. Bóg chce mieć wszystkich świętymi, a każdego w swoim stanie, zakonnika jako zakonnika, świeckiego jako świeckiego, kapłana jako kapłana, żonatego jako żonatego, sprzedawcę jako sprzedawcę, żołnierza jako żołnierza”.

Św. Alfons Maria de Liguori (1696–1787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstępuje do seminarium i w 1726 roku przyjmuje święcenia kapłańskie. W Neapolu pracuje wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu.

Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym. W 1762 roku został biskupem diecezji Sant` Agata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Umiłowanie Jezusa

Książka doskonała. Pomoże każdemu umiłować Jezusa Chrystusa w życiu codziennym, żyć Nim, w Nim i dla Niego. Nasza wiara często bywa letnia, oderwana od realnego życia, a przecież chodzi o to, by żyć Jezusem w każdej chwili, dobrej i złej, zaprzyjaźnić się z Nim, czuć Jego bliskość i czerpać z łask Jego Miłosierdzia. Ta pozycja z pewnością może być wielką pomocą, by pogłębić więź każdego z nas z Panem Jezusem! Polecam ją gorąco!

autor opinii: Teresa Juarez-Turska

umiłowanie

bardzo dobra książka nie tylko do czytania,ale dla pogłębienia religijnej wiedzy i dla modlitwy.
Uważam,że absolutnie unikalna pozycja godna polecenia dla wszystkich poszukujących i miłujących Boga

autor opinii: Sławomir Hejak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: św. Alfons Maria de Liguori
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788364451676
ISBN: 9788364451676
ID: 362306

Zobacz również

Książka wyróżniona Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym
27.00 zł
19.07 zł
Oszczędzasz 7.93 zł (29%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...