TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Księga Mądrości Przedwiecznej

„Księga Mądrości Przedwiecznej” to najpiękniejszy owoc mistyki średniowiecznej.

Błogosławiony Henryk Suzo w Mądrości Przedwiecznej widzi przede wszystkim wcielone Słowo Boże, drugą osobę Trójcy Świętej. Najłatwiejszą i najpewniejszą drogą prowadzącą do zjednoczenia z Nią jest rozmyślanie o Męce Pańskiej i naśladowanie cierpiącego Chrystusa.

Popularność, jaką dzieło Henryka Suzo cieszyło się przez wieki, można porównać jedynie z późniejszym o jeden wiek "O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza à Kempis.

Mądrość Przedwieczna: Jeśli człowiek czyni, co może, niczego więcej się od niego nie wymaga, Bóg bowiem dopełnia, czego on nie dopełnił. Chory powinien wyzbyć się wszelkiej bojaźliwości i zbliżyć się do lekarza, a jego obecność uzdrowi go.

Bł. Henryk Suzo OP (ok. 1295-1366) - dominikanin, teolog, przedstawiciel mistyki nadreńskiej. W wieku trzynastu lat wstąpił do klasztoru dominikanów w Konstancji. W wieku lat osiemnastu przeżył mistyczne nawrócenie. To właśnie wtedy zaczął się uważać za „sługę Przedwiecznej Mądrości”.

W 1323 roku posłany został do studium generale dominikanów do Kolonii, gdzie został uczniem Mistrza Eckharta i przystąpił do jego szkoły teologii apofatycznej. Tamże poznał prawdopodobnie Jana Taulera.

Henryk Suzo był cenionym kaznodzieją; zapraszały go liczne miasta Szwabii, Szwajcarii, Alzacji i Niderlandów. Pozostawił po sobie autobiografię "Życie", "Księgę Mądrości Przedwiecznej", "Księgę Prawdy", "Małą Księgę listów" oraz zbiory kazań.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: Henryk Suzo
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 154x209
EAN: 9788379060542
ISBN: 9788379060542
ID: 369590

Zobacz również

Księga Mądrości Przedwiecznej
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...