TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Księga Mądrości Przedwiecznej

„Księga Mądrości Przedwiecznej” to najpiękniejszy owoc mistyki średniowiecznej.

Błogosławiony Henryk Suzo w Mądrości Przedwiecznej widzi przede wszystkim wcielone Słowo Boże, drugą osobę Trójcy Świętej. Najłatwiejszą i najpewniejszą drogą prowadzącą do zjednoczenia z Nią jest rozmyślanie o Męce Pańskiej i naśladowanie cierpiącego Chrystusa.

Popularność, jaką dzieło Henryka Suzo cieszyło się przez wieki, można porównać jedynie z późniejszym o jeden wiek "O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza à Kempis.

Mądrość Przedwieczna: Jeśli człowiek czyni, co może, niczego więcej się od niego nie wymaga, Bóg bowiem dopełnia, czego on nie dopełnił. Chory powinien wyzbyć się wszelkiej bojaźliwości i zbliżyć się do lekarza, a jego obecność uzdrowi go.

Bł. Henryk Suzo OP (ok. 1295-1366) - dominikanin, teolog, przedstawiciel mistyki nadreńskiej. W wieku trzynastu lat wstąpił do klasztoru dominikanów w Konstancji. W wieku lat osiemnastu przeżył mistyczne nawrócenie. To właśnie wtedy zaczął się uważać za „sługę Przedwiecznej Mądrości”.

W 1323 roku posłany został do studium generale dominikanów do Kolonii, gdzie został uczniem Mistrza Eckharta i przystąpił do jego szkoły teologii apofatycznej. Tamże poznał prawdopodobnie Jana Taulera.

Henryk Suzo był cenionym kaznodzieją; zapraszały go liczne miasta Szwabii, Szwajcarii, Alzacji i Niderlandów. Pozostawił po sobie autobiografię "Życie", "Księgę Mądrości Przedwiecznej", "Księgę Prawdy", "Małą Księgę listów" oraz zbiory kazań.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: Henryk Suzo
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 154x209
EAN: 9788379060542
ISBN: 9788379060542
ID: 369590

Zobacz również

Księga Mądrości Przedwiecznej
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...