TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Oczami bezpieki. Szkice i materiały z dziejów aparatu bezpieczeństwa PRL

"Oczami bezpieki" to zbiór kilkunastu artykułów i rozpraw naukowych poświęconych różnym aspektom działalności aparatu bezpieczeństwa PRL. Na wybranych przykładach ukazuje walkę bezpieki z polską emigracją polityczną, Polonią amerykańską, opozycją antykomunistyczną w kraju i z Kościołem katolickim.

Odsłania też rolę agentury jako podstawowej metody pracy operacyjnej UB/SB. Pozyskane w Instytucie Pamięci Narodowej archiwalia weryfikuje z dokumentacją PZPR i innymi dostępnymi źródłami. Z prezentowanych tekstów wyłania się obraz Polski Ludowej rządzonej przez ludzi bezpieki, których rola nie zakończyła się wraz z upadkiem komunizmu.

Sławomir Cenckiewicz (ur. 1971) doktor historii, pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku i Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Publikował m.in. na tamach "Arcanów". Niepodległości", "Biuletynu IPN", "Pamięci i Sprawiedliwości", "Orta Białego", "Wprost" i "Tygodnika Solidarność". Specjalizuje się w dziejach polskiej emigracji politycznej, Polonii amerykańskiej i opozycji demokratyczne) w PRL.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Autor: Sławomir Cenckiewicz
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 632
Wymiar [mm]: 155x215
EAN: 9788375652154
ISBN: 978-83-7576-215-4
ID: 224889

Zobacz również

Oczami bezpieki. Szkice i materiały z dziejów aparatu bezpieczeństwa PRL
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...