TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Od urwisa do bohatera. Wychowanie duchowe, moralne i religijne chłopców

Ocena:
(19 opinii)

Dumny jak paw, ale i uparty jak osiołek. Urwisowaty, zadziorny i pełen niespożytej energii! Trzeba mieć oczy wkoło głowy i niezwykle czujne uszy. Oj, tak... Wychować chłopca na bohatera to nie lada zadanie! W dodatku jest to zadanie bardzo istotne! W końcu każda kobieta marzy o tym, by mieć u swojego boku bohatera.

Z solidnie ukształtowanych chłopców wyrastają prawdziwi bohaterowie, zdolni do tego, aby stawać w obronie prawdziwych wartości, aby troszczyć się o kobiety i dzieci, albo nawet oddać życie za tych, których kochają.

Czy patrząc na swojego syna widzisz w nim niezwykłego mężczyznę, który będzie w przyszłości bohaterem?

Mamy nadzieję, że tak, ale jeśli Twój syn jest bardziej "urwisem", to spokojnie - jest na to recepta. I to nie byle jaka, bo od samego ks. Marka Dziewieckiego.

Oto przed Tobą jego najnowsza książka o wychowaniu chłopców "Od urwisa do bohatera". Autor książki prezentuje trzy fundamenty wychowania, które sprawią, że Twój syn stanie się prawdziwym bohaterem.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się między innymi o tym:

 • dlaczego wychowanie chłopca tak bardzo różni się od wychowania dziewczynki?
 • jak nauczyć swojego syna podejmowania właściwych decyzji?
 • co zrobić, by nowe media nie zepsuły Twojego syna?
 • jak nauczyć swojego syna, by postępował mądrze i nie krzywdził innych?
 • jak wychować syna, by stał się osobą świadomie i głęboko wierzącą?
 • jak uchronić chłopców przed "podróbkami" miłości?
 • jak przygotować syna do roli męża i ojca?

Ks. Dziewiecki zwraca uwagę na to, że aby chłopcy stali się dojrzałymi i odpowiedzialnymi mężczyznami, potrzebują solidnego wychowania opierającego się na doborze właściwych celów i metod wychowawczych. Kluczem do osiągnięcia sukcesu przez młodego człowieka jest właściwe dotarcie do umysłu, serca i ambicji. Nic tak nie ułatwia chłopcom startu w życie, jak porządne solidne wychowanie!

Niniejsza książką ukazuje podstawy wychowania chłopców oparte na biblijnej wizji człowieka oraz słowach i czynach Jezusa Chrystusa.

Sięgnij po tę książkę i stań się błogosławionym rodzicem!

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (19 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

W dzisiejszych czasach gdy tyle jest zagrożeń ze strony świata i gdy wychowanie dziecka wydaje się czymś bardzo trudnym, ks Marek Dziewiecki uświadamia że jednak wychowanie chłopców na dobrych, kochających mężczyzn jest możliwe. Polecam

autor opinii: Ewelina Pogorzelska

Znakomita

Książka dla mnie - ojca - który widzi jaki jestem - i przez co musiałem przejść aby wykrzesać z siebie ojcostwo i miłość. Życzę mojemu synowi by był lepszy niż ja. Ważny i właściwy głos - odmienny niż to czym karmi nas dzisiejszy świat.

autor opinii: Krzysztof Gozdziewicz

Rewelacyjna książka

Książka nie tylko dla rodziców, każdy dorosły powinien przeczytać.
Rewelacyjnie napisana, czyta się z przyjemnością, przekaz nie ucieka wraz z odłożeniem książki na półkę, zostaje i pomocnie towarzyszy w codziennym życiu :) polecam!

P.S. Przemiły kontakt z Obsługą Tolle
Pozdrawiam :)

autor opinii: Magdalena Mazurek

Wspaniała Książka!!

Polecam tę książkę wszystkim rodzicom i tym, którzy mają jakikolwiek wpływ na wychowanie chłopców. Dobry przewodnik w wychowaniu: mądrych i odpowiedzialnych mężczyzn.

autor opinii: Wiolka

Książka inna niż wiekszość z dziedziny wychowywania dzieci

Książka poświęcona trzem bardzo ważnym aspektom wychowania: duchowości, moralności i religijności w odniesieniu do chłopców. Motywuje rodziców do dbania o rozwój synów na ww.płaszczyznach. Książka inna niż większość dostępnych książek o wychowywaniu dzieci. Polecam:)

autor opinii: Agata R.

"Od urwisa do bohatera"

dziękuję za rzeczową pomoc , wskazówki w wychowaniu dziecka niesfornego, na Chwałę Pana

autor opinii: Dorota

polecam

Bardzo dobra książka, polecałabym ją młodym małżonkom posiadającym małe dzieci, chociaż nie tylko. Jestem kobietą lat 59 i przeczytałam ją z zainteresowaniem Mogę na moim etapie życia wysnuć wnioski co zaniedbałam w wychowaniu syna. Będę przekazywać do przeczytania tę książkę wśród młodego pokolenia mojej rodziny i znajomych.

autor opinii: Elżbieta Szczepkoska

super

Super ksiazka kazdy rodzic powinien przeczytac

autor opinii: Agata Strojna

Wartościowa książka

Książka bardzo wartościowa, jednak mam niedosyt, bo o ile książek o chłopach jest u nas dość sporo, o tyle brakuje dobrych książek o dziewczynkach. Dobrych, czyli nie takich z kręgu "jak wychować córkę, by się nie dała stereotypom".

Przydałaby się taka ksiązka jak "Od urwisa..", ale o dziewczynkach tym razem...

autor opinii: mama 2 synów i córki

Polecam

Wartościowa książka dla rodziców, którzy pragną wychować swoich synów zgodnie z przekonaniami religijnymi. Dużo przykładów jak poprowadzić rozmowę.

autor opinii: Tomasz Toruński

Wartościowa lektura

Książka jest rzetelnym wykładem dotyczącym zasad wychowania moralnego i duchowego chłopców w wieku od kilku do kilkunastu lat.
Po autorze widać praktykę wychowawczą i znajomość realiów obecnej młodzieży. Proponowana metoda jest zdrowym wyważeniem koniecznych wymagań w wychownaiu i tego co realnie skuteczne.
Brakuje może nieco więcej podpowiedzi praktycznych ale warto przeczytać (i przemysleć)

autor opinii: Jan Kuczyński

Od urwisa do bohatera

Książka ks. M. Dziewieckiego to świetna lektura nie tylko dla młodych rodziców, ale również dla osób starszych, dla ciotek, wujków, dziadków, przyjaciół rodziny, która posiada małych chłopców. Moim zdaniem już sam autor gwarantuje znakomitą jakość poradnictwa czy przewodnictwa duchowego. Przekonałam się o tym wielokrotnie. W książce "Od urwisa do bohatera" znalazłam wiele fragmentów tekstu, które czytałam wcześniej w artykułach prasowych czy też w internecie ale z przyjemnością wróciłam do nich. Lektura tej książki może nawet wiele wnieść dla osób, które próbują zrozumieć przyczynę niedojrzałości dorosłych mężczyzn, obecnych w ich życiu. Książka bardzo dobra, może śmiało konkurować z wydawnictwami autorów zagranicznych, bo jest napisana przystępnym językiem, traktuje o sprawach uniwersalnie ważnych a zarazem umocowana jest w rodzimych realiach. Bardzo polecam

autor opinii: KM

Chcę wychować fajnego faceta:-)

Mój mąż czyta tę książkę do poduchy i nie tylko i nie zasypia przy niej. To rzecz nie tylko dla tatusiów, dla mam również. mamy świadomość, ze wychowanie dziecka dziś to skomplikowana sprawa, a wychowanie chłopca lub dziewczynki w szumie informacyjnym wśród natłoku reklam i presji rówieśników to nieprosta sprawa. I ta książka pomaga rodzicom chłopca, jak temu zadaniu sprostać. Polecam serdecznie:-)

autor opinii: Anna Zbień - Kiełbik

Jak zwykle ks.Marek trafia w sedno sprawy, nazywa rzeczy po imieniu.
Bardzo dobra lektura dla rodziców ale również dla wychowawców i terapeutów.

autor opinii: Małgorzata Lichota

może być

Książka napisana jest w formie gawędy (czy też opowieści) w odcinkach. Nie stroni od metafor zaczerpniętych od Biblii, poprzez Saint-Exupery'ego do "Titanica", a sprowadza się do zasadniczej konkluzji, że "wychowanie religijne, moralne i duchowe chłopców jest bardzo ważne". Czytelnik, który jednak poszukiwałby konkretnych metod, wskazówek, przykładów czy zadań musi sięgnąć po inną pozycję.

autor opinii: Piotr Duszyński

Bardzo mi sie podobala ta ksiazka

Bardzo mi sie podobala ta ksiazka, co prawda ks.Dziewiecki ma czasem spojrzenie oltarzowe na sprawy wychowywania dzieci. niemniej jednak ksiaka jest dobra

autor opinii: Joanna Motak

Od urwisa do bohatera

Bardzo dobra ksiazka do przeczytania dla obojga rodzicow.W dostepny sposob pokazuje rozwoj fizyczny ,psychichny I duchowy chlopcow.Autor ksiazki wskazuje na wychowanie chlopcow w swietle Ewangelii.Wedlug mnie jest ona godna do przeczytania nie tylko dla ludzi wierzacych ale dla wszystkich ktorym zalezy na wychowaniu swoich synow na dobrych, szczesliwych I odpowiedzialnych ludzi.

autor opinii: Agata Radzka

o książce

autor bazuje na swoich wcześniejszych publikacjach, wydaje się że czasami powtarza z nich sformułowania, niektóre frazy powtarzają się, brakuje konkretnych przykładów z życia pozytywnych, dużo przestrzegania przed zagrożeniami, ale ogólnie wartościowa

autor opinii: Grzegorz Gach

Bardzo dobra książka o wychowaniu!

Po pierwsze zacznę od okładki! Genialnie zaprojektowana! Chylę czoła grafikom ;) Po drugie, książka jest napisana świetnym językiem. Czyta się ją dobrze i szybko. Tekst jest ładnie sformatowany a podrozdziały krótkie, przez co można przez nią przejść małymi kroczkami, jeżeli nie ma się zbyt wiele czasu na czytanie. Ja jestem bardzo usatysfakcjonowana. Ks. Dziewiecki pokazuje różnice pomiędzy wychowaniem chłopców i dziewczynek. W ogóle nie zdawałam sobie sprawy jak wygląda świat z chłopięcego, a później męskiego punktu widzenia! A wiedza, którą przekazuje ks. Dziewiecki pozwoliła mi lepiej zrozumieć moich braci i narzeczonego. Pewne zachowania i tak zostają w mężczyznach na całe życie ;) Ciekawe porady dla rodziców oraz ciekawe przykłady ks. Marka w jego pracy z młodzieżą. Autor zwraca uwagę na wiele szczegółów, które pomogą w wychowaniu chłopców na prawdziwych bohaterów i silnych mężczyzn. Autor duży nacisk kładzie na wychowanie duchowe, moralne i religijne. W końcu takie wychowanie pozwoli młodemu mężczyźnie na lepszy start w dorosłość i pozwoli mu podejmować właściwe decyzje. Książka naprawdę godna polecenia. Tym bardziej, że jest to książka napisana w polskich realiach, a jednak dość często zwracam uwagę na to, że nie wszystko da się przenieść z zachodniego "podwórka" na nasze. Podsumowując. Bardzo się cieszę, że ta książka trafiła w moje ręce, ponieważ pozwoliła mi na lepsze zrozumienie "chłopców", którzy mnie otaczają jak i dała wiele wskazówek do wychowania chłopców. Kiedy skończyłam czytać książkę od razu pomyślałam o rodzicach w mojej rodzinie, którzy mają synów. I myślę, że już niedługo ta książka znajdzie się także w ich posiadaniu!

Polecam!

autor opinii: Karolina Nowak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825429
ISBN: 9788374825429
ID: 253059

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Od urwisa do bohatera. Wychowanie duchowe, moralne i religijne chłopców Od urwisa do bohatera. Wychowanie duchowe, moralne i religijne chłopców
24.90 zł
18.04 zł
Oszczędzasz 6.86 zł (28%)
 • Wysyłamy w ciągu 2-4 dni
 • Dostawa za jedyne 7.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...