TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzielny urwis. Jak wychować syna?

Książka stanowi poradnik ukazujący rodzicom i wychowawcom, jak wychować chłopca na silnego i kierującego się wartościami mężczyznę.

Autorzy odwołują się zarówno do współczesnych odkryć neurobiologicznych, jak i drogowskazów zapisanych w Biblii.

Wyniki pochodzące z tych na pozór odległych od siebie dziedzin okazują się zadziwiająco zbieżne.

Nasi synowie:

  • Czy będą wystarczająco silni, aby udźwignąć ciężar dorosłego życia?
  • Czy wystarczy im pokory, aby przyswoić nauki, które pragniemy im przekazać?
  • Czyj styl życia przyjmą, obracając się w kulturze, w której reguły bycia mężczyzną nie współgrają z wartościami rodziców?

Punktem wyjścia tej książki jest myśl, że chłopcy są powołani, aby docenić pełnię męskości i dążyć do niej. Kultura, w jakiej żyjemy, nie ułatwia im tego.

Często naturalną energię chłopca postrzega się jako zakłócanie spokoju. Jego ciekawość uznaje się za brak poszanowania dla autorytetu.

Jego ducha rywalizacji i próby przewodzenia grupie interpretuje się jako bezczelne lub szkodliwe. Odporność uważa się za przejaw obojętności albo nawet surowości. Wytrwałość szufladkuje się jako arogancję.

Wiele mocnych stron każdego chłopca wzbudza podejrzliwość lub jest deprecjonowanych. Stopniowo chłopiec albo instynktownie buntuje się przeciw tak surowej ocenie swojego wnętrza, albo pogrąża się w samotności.

O Autorach

Dr Gregory L. Jantz jest psychologiem, licencjonowanym doradcą zdrowia psychicznego oraz certyfikowanym specjalistą zaburzenia odżywiania. Jest autorem bestellerów oraz założycielem Centrum „Miejsce nadziei” w Edmonds, gdzie przez ponad ćwierć wieku pomaga pacjentom w ich problemach emocjonalnych, relacyjnych, fizyczne i duchowych. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

Michael Gurian jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, autorem bestsellerów oraz współzałożycielem Gurian Instytut, prowadzącym liczne badania w skali międzynarodowej. Jako filozof społeczny, Michel Gurian jest pionierem w kwestii popularyzacji ostatnich odkryć z neuro-biologii i badań mózgu, a także ich zastosowania w domach, szkołach, firmach i instytucjach publicznych.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Gregory L. Jantz, Michael Gurian
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 100
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788380210394
ISBN: 9788380210394
ID: 308187

Zobacz również

Dzielny urwis. Jak wychować syna?
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...