TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe

Ocena:
(5 opinii)

Święty Ojciec Pio to postać, która od lat wzbudza niesłabnące zainteresowanie. Święty z Pietrelciny przez całe życie był gorliwie oddany duszom czyśćcowym. Na co dzień doświadczał zjawisk nadprzyrodzonych, był świadkiem manifestacji pokutujących dusz, rozmawiał z nimi i potrafił im pomóc. To, co innych napawało trwogą, dla niego było częścią powołania.

W książce ks. Marcella Stanzione, poświęconej temu szczególnemu aspektowi posługi Ojca Pio, znajdziemy barwne opisy objawień dusz czyśćcowych, zapis rozmów z nimi, a także z wiernymi, którzy po śmierci swoich najbliższych szukali u Ojca Pio pocieszenia i rady, w jaki sposób mogą się za nimi wstawiać u Pana. Wszystkie te opowieści stanowią świadectwo niezwykłej charyzmy świętego zakonnika oraz jego głębokiej wiedzy na temat problematyki czyśćca i prawd wiary Kościoła katolickiego.

Książka zawiera również wprowadzenie do samej nauki Kościoła katolickiego o czyśćcu, biografię św. Ojca Pio, a także liczne modlitwy i nabożeństwa za dusze czyśćcowe.

Pewnego razu, podczas II wojny światowej, po wieczornym posiłku, gdy klasztor był już zamknięty, bracia usłyszeli głosy dochodzące z bramy, które wyraźnie wykrzykiwały: „Niech żyje Ojciec Pio!”. Gdy rankiem przeor klasztoru udał się do O. Pio zapytać o te hałasy, ten nie przywiązując zbytniej wagi do wydarzenia, z wielkim spokojem, jakby chodziło o coś najzwyklejszego w świecie, uspokoił przeora, wyjaśniając mu, że głosy krzyczące: „Niech żyje Ojciec Pio!”, należały do zmarłych żołnierzy, którzy przyszli podziękować mu za jego modlitwy.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Rewelacja

Książka opisuje ważne zagadnienia dotyczące czyścca i dusz tam przebywających. Powinniśmy się modlić aby wszystkie dusze zostały z niego uwolnione

autor opinii: Malgosia

Moja opinia o książce "Ojciec Pio i dusze czyśćcowe"

Lektura wymaga od czytelnika pełnego skupienia,Ks.Marcello Stanzione nie napisał książki łatwej,lekkiej i przyjemnej.Czytelnik już po przeczytaniu kilku stron zauważy,że w zamyśle autora jest użyte najważniejsze słowo,klucz- CZYŚCIEC.To do tego słowa klucza,odnosić się będą osoby z tego i Tamtego Świata.Autor nawiązuje do rysu historycznego,oraz nauki Kościoła Katolickiego o czyśćcu.Bardzo ważną treścią książki jest biografia Ojca Pio,jego rozwój duchowy i stopniowe zagłębianie się Miłosierdzie Boże.Świat ludzi zmarłych to CZYŚCIEC,i tu jest dobre pole do działania dla nas Chrześcijan.Ojciec Pio wręcz przynagla do modlitwy za dusze czyśćcowe,które same w tej materii,nie mogą nic już zrobić dla siebie.Książka pozwala na pogłębienie rozwoju duchowego,dla tych wszystkich,którzy w oparciu o prawdy Boże,chcą zbudować swoją duchową siłę.

autor opinii: Andrzej Halba

Piękna i wartościowa książka

Polecam.

autor opinii: Agnieszka B.

Możliwa!

Treść tej książki tylko częściowo odpowiada tytułowi. Jak dla Mnie mogła by być ciekawsza.

autor opinii: Wiolka

Kolejna książka warta przeczytania!

Zamówiłam kolejną książkę o życiu, cudach i działalności ojca Pio. Autor ukazał wiele nieznanych faktów z życia świętego, zawarł streszczenia dokumentów kościelnych dot. czyśćca,pokazał również niesamowite spotkania Ojca Pio z duszami czśćcowymi. Na końcu znajdują się modlitwy za dusze potrzebujące naszej pomocy w dotarciu do nieba. Książka niezbędna w każdej bliblioteczce.

autor opinii: Marlena Godlewska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: ks. Marcello Stanzione
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 214
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788361989943
ISBN: 9788361989943
ID: 240312

Zobacz również

Książka wyróżniona Ojciec Pio i dusze czyśćcowe
26.90 zł
17.49 zł
Oszczędzasz 9.41 zł (35%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...