TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ojciec Pio. Siedem lat ukrytych

O niezwykłym życiu o. Pio napisano wiele. Ciągle jednak istnieją mało znane momenty jego biografii. Najbardziej tajemnicze są niewątpliwie tzw. lata ukryte (1909-1916), które spędził w Pietrelcinie. W tym okresie niewyjaśnione problemy zdrowotne znikające natychmiast, gdy zakonnik pojawiał się w rodzinnych stronach, kazały przełożonym przedłużać zezwolenie na jego pobyt poza klasztorem.

Donato Calabrese, zbadawszy wszelkie dostępne źródła dotyczące tego fragmentu biografii charyzmatycznego kapucyna, napisał pasjonującą relację, stanowiącą niezwykłe świadectwo tego, jak Bóg prowadził skromnego zakonnika i jak wiele zdziałał w jego życiu.

Wykazał w niej, że to właśnie w "latach ukrytych" o. Pio stał się rzeczywiście "człowiekiem duchowym". To w Pietrelcinie miały miejsce wyjątkowe wydarzenia w jego życiu: pojawienie się stygmatów, mistyczne przeżycia, ekstazy, objawienia Jezusa i Matki Bożej, a także walka duchowa z szatanem. Był to również dla niego czas wzmożonego wysiłku duchowego: studiów nad traktatami teologii dogmatycznej i moralnej oraz dziełami duchowymi, zwłaszcza Teresy od Jezusa i Jana od Krzyża.

Dlatego też książka "Ojciec Pio. Siedem lat ukrytych" to lektura obowiązkowa dla wszystkich zafascynowanych życiem i dziełem kanonizowanego w 2002 roku przez Jana Pawła II zakonnika.

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: eSPe
Autor: Donato Calabrese
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 262
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374823944
ISBN: 9788374823944
ID: 235993

Zobacz również

Ojciec Pio. Siedem lat ukrytych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...