TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ojciec Pio. Życie pełne modlitwy, cierpienia i miłości

Minęło ponad sto lat od narodzin Ojca Pio i historia, którą każdego w milczeniu i trudzie piszą ludzie swoim życiem, stała się z wolna Historią pisaną przez historyków, utrwalaną w książkach, niosącą na sobie niezgłębione piętno Opatrzności. Z upływem czasu zmienia się także przestrzeń: zmieniają się nie tylko kraje, domy, ulice, ale także krajobraz, ziemia, nawet skały.

I tak podróżny, który dzisiaj minąwszy Benewent, pokonuje zakręty drogi prowadzącej do Pietrelciny, z trudem jest w stanie wyobrazić sobie krajobraz, który był tłem narodzin i dzieciństwa Ojca Pio.

Muły i wozy ustąpiły miejsca skuterom i samochodom, na ciemnej i zimnej ziemi widać ślady kół traktorów, rozpadający się asfalt pokrył zakurzone drogi. Tylko szare zimowe niebo i sroki przelatujące nisko nad polami pozostały, jak się zdaje, takie same.

Francesco Forgione, który stanie się Ojcem Pio po święceniach kapłańskich, urodził się 25 maja 1887 roku o godzinie 17 w izdebce przy Vico Storto Valle pod numerem 27, w dzielnicy Castello, najstarszej i najuboższej części Pietrelciny.

Tu Francesco spędził dzieciństwo w trzech lokalach należących do jego rodziny przy Vicolo Storto Valle. Często przychodził modlić się w starym kościele parafialnym, a kiedy kościół był zamknięty, siadywał na kamieniu i modlił się, dopóki nie zawołała go mama. Nierzadko umawiał się z zakrystianinem, by ten zamykał go w kościele... i tak, przez nikogo nie widziany, pozostawał sam na sam z Bogiem.

Książka wydana jest na kredowym papierze i zawiera kolorowe ilustracje.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rafael
Autor: Lorenzo Da Fara
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 392
Wymiar [mm]: 230x295
EAN: 9788375694352
ISBN: 9788375694352
ID: 266751

Zobacz również

Ojciec Pio. Życie pełne modlitwy, cierpienia i miłości
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...