TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ojcze nasz. Rekolekcje z Modlitwą Pańską

Ocena:
(7 opinii)

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak powinna wyglądać Twoja modlitwa i co zrobić, by ją ożywić! Co zrobić, by przynosiła ona widoczne i prawdziwe owoce?

Modlitwa “Ojcze nasz” jest znana każdemu chrześcijaninowi. To ona jest pierwszą modlitwą, jakiej uczą się dzieci. To od niej rozpoczynamy odmawianie codziennego pacierza. To jej słowa powtarzamy z uwielbieniem podczas każdej Mszy Świętej. Ta modlitwa ma potężną moc!

Słowa tej modlitwy są pełne miłości i uwielbienia. Tylko czy w pełni rozumiemy każde słowo, które kierujemy do Boga w Modlitwie Pańskiej?

Pablo Dominguez Prieto to autor znany naszym Klubowiczom. Wiele osób mówi o nim, że był kapłanem prawdziwie zakochanym w Bogu. Kilkakrotnie polecałem Ci jego bestsellerową książkę W drodze na szczyt, która jest zapisem rekolekcji wygłoszonych na dzień przed jego tragiczną śmiercią w górach...

Oto przed Tobą inne rekolekcje ks. Pablo Dominguez Prieto. Autor w atrakcyjny i niezwykle trafny sposób odkrywa tajemnicę modlitwy “Ojcze nasz”. Ukazuje jej głębię i moc słów, które kierujemy do Boga.

Mam pewność, że Pan chce wykorzystać te dni, by dokonywać cudów, prawdziwych cudów. Przede wszystkim wielkiego cudu nawrócenia, cudu powrotu do Niego.

Pablo Dominguez Prieto

Dzięki tej książce:

  • dogłębnie poznasz “modlitwę modlitw” i odkryjesz tajemnice tej modlitwy
  • dowiesz się, jak mówić do Boga “Ojcze”
  • zrozumiesz, jak wielkim szczęściem jest być dzieckiem Boga
  • nauczysz się dokładnie interpretować każde słowo tej modlitwy
  • dowiesz się, co robić, by wykonywać Bożą wolę
  • dowiesz się, jak świadczyć swoim życiem o Chrystusie
W czasie tych rekolekcji rozważać będziemy Modlitwę Pańską. Pochylimy się nad nią i poczujemy jak smakuje „modlitwa modlitw”, której Chrystus nauczył swoich uczniów. Spróbujemy się w nią zagłębić i zanurzyć całe serce i rozum w bogactwie, jakie zawiera. Święty Augustyn mówi, że nie ma modlitwy, jaką wypowiedziałby człowiek, która nie zawierałaby się w Ojcze nasz, i dodaje, że nie ma słowa, które można by wypowiedzieć z większą skutecznością niż modlitwa, jakiej nauczył nas Chrystus.

Fragment książki
Zaczynam głosić nauki rekolekcyjne. Obym zdołał zbliżyć ich do Boga... tylko to się liczy. Jutro na pierwszym miejscu umieścić miłość do Boga i Jego Chwałę. Żeby życie nie wymknęło mi się z rąk. Tylko wtedy, gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, przemianie ulegają ludzie, z którymi mam do czynienia, praca, jaką wykonuję, i wszelkie okoliczności, w jakich się znajduję.

Fragment dziennika autora

Sięgnij po tę książkę i poznaj tajemnicę “modlitwy modlitw”!

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Olśnienie

Aż nie do uwierzenia, jak KTOŚ może rozjaśnić COŚ co wydawałoby się nam tak dobrze znane!.

autor opinii: STANISŁAW JANIK

Polecam!

Polecam! Odkrywając i rozumiejąc plan Ojca Niebieskiego lepiej zrozumiemy siebie!

autor opinii: Bodzio

rekolekcje dla "świeckich"

Książka ciekawa, kierowane do kapłanów, przez to trochę przecelowana. Ciekawa byłaby takie same rekolekcje ze "świeckimi".
Pozdrawiam

autor opinii: Wiesław Gonera

Bardzo dobra katacheza dla wszystkich.

Jest to Katacheza dla tych co wierzą ich wiara jest stała i dla tych co mają jakieś obiekcje, powątpiewają niedowierzają. Dla Katolików praktykujących i dla tych co wierzą a nie praktykują. Jednym slowem dla wszystkich od młodego do najstarszego z miast i wiosek.

autor opinii: Jan Ciupa

Rekolekcje

Bardzo dobry podręcznik do samodzielnych rekolekcji. Napisany prostym językiem (nie trzeba korzystać ze słowników). Czytałam wiele opracowań modlitwy OJCZE NASZ, ta jest inna, wręcz zmusza do medytacji. Polecam !

autor opinii: Jadwiga Gajda

Wartościowa pomoc duchowa dotycząca modlitwy i naszego życia wewnętrznego. Warto przeczytać, a raczej wsłuchać się w słowa jej autora... poza duchowym, w jej lekturę nie wkłada się żadnego wysiłku. Głęboka, a przy tym trafna i błyskotliwa propozycja powrotu do modlitwy ,,Ojcze nasz", a jej lektura owocna w wiele duchowych odkryć!

autor opinii: ulswik

Naprawdę wartościowe rekolekcje

Serdecznie polecam. Rekolekcje są naprawdę interesujące i dają do myślenia. Niestety czasami "klepiemy" pacierz nie zwracając uwagi na słowa, które wypowiadamy. Autor zwraca uwagę na każde słowo Modlitwy Pańskiej. Pokazuje jej znaczenie. Te rekolekcje zostały wygłoszone dla księży, ale są niezwykle uniwersalne. Także my możemy śmiało czytać tę książkę i przyjmować te słowa, aby wzmacniać naszą wiarę i lepiej rozumieć słowa modlitwy kierowane do Boga. W książce dużo anegdotek. Rozdziały podzielone na podrozdziały, przez co można rozważać krótkie fragmenty. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, a treść zostaje w głowie. Serdecznie polecam.

autor opinii: Karolina Nowak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Pablo Dominguez Prieto
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 228
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825221
ISBN: 9788374825221
ID: 255943

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Ojcze nasz. Rekolekcje z Modlitwą Pańską Ojcze nasz. Rekolekcje z Modlitwą Pańską
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...