TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W drodze na szczyt. Testament duchowy

Ocena:
(39 opinii)

Ta książka to duchowy testament - pełne żaru rekolekcje wygłoszone tuż przed tragiczną śmiercią autora w górach.

Ksiądz Pablo Dominguez Prieto zginął w dramatycznych okolicznościach, schodząc ze szczytu Moncayo. Dzień wcześniej zakończył w klasztorze cysterek porywające ćwiczenia duchowe, których zapisem jest ta książka.

Rekolekcje pełne mocy, ducha, o sprawach wiary mówił z przejęciem, zatroskaniem. Jednocześnie z ogromnym poczuciem humoru, z radością. Mówił między innymi o śmierci jako o wrotach do życia i że wobec tego nie możemy się jej doczekać... Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać... Ks. Pablo nie czekał długo, zginął tragicznie dzień później...

Jeśli:

  • Żyjesz tak, jakby Boga nie było
  • Lub przeciwnie - żyjesz tak, jakby wszystko zależało tylko od Boga
  • Idziesz w swoim życiu na skróty i wybierasz to, co nie wymaga wysiłku...

... sięgnij po te rozważania, a otworzą Ci się oczy...

Nieszablonowe podejście ks. Pablo do spraw wiary, pasja i niezwykły humor sprawiają, że teksty te stają się zachętą do zupełnie nowego spojrzenia na nasze życie duchowe - walkę z pokusami, miłość, śmierć czy Eucharystię.

Od pierwszych słów Pablo nawiązał bliski kontakt ze słuchaczkami. Wszystkie byłyśmy pod wrażeniem jego umiejętności wysławiania się: mówił ciekawie i prosto [...]. Nie chciał olśniewać elokwencją ani brylować, chciał głosić Chrystusa.

s. Hermana
Czas, w jakim wypowiedziano przemyślenia i modlitwy zawarte w niniejszym tomie - zawieszony między życiem doczesnym a życiem prawdziwym - w niezwykły sposób czyni z tych nauk rekolekcyjnych podwójny, a przecież zaskakująco jednorodny cud, prosty jak pejzaż łączący niebo i ziemię.

Juan Miguel Dominguez Prieto

Pablo Dominguez Prieto (1966-2009) - kapłan, alpinista, wykładowca filozofii na Wydziale Teologii Uniwersytetu San Damaso, popularny hiszpański rekolekcjonista.

Opinie naszych Klientów (39 opinii)Napisz swoją opinię

Pozytywne podejście do życia, do Boga i do stworzenia bardzo pozytywnego człowieka...chciałabym usłyszeć podobne homilie w polskich kościołach... są pełne prostoty, prawdy i świadectwa osobistego spotkania z Bogiem oraz tęsknoty za Nim... według mnie człowiek, który to mówił tęsknił za niebem ale już na ziemi doświadczał Boga i nie potrafił się tym nie dzielić...

autor opinii: Joanna Dobrzyńska

Bóg w każym momencie naszego życia...

Było mi dane zobaczyć film" Lultima cima" opowiadający o zyciu Ks. Pabla, który bardzo mnie poruszył tak samo jak i książka...
Książka pt: "W drodze na szczyt...", to duchowy list, który Bóg napisał dla każdego z nas bez względu na powołanie czy sytuację w jakiej się obecnie znajdujemy. Już od pierszych stron Bóg mówi do nas poprzez posługę Ks. Pabla, potrzeba tylko abyśmy otworzyli serca i słuchali. Książki tej nie potrafię czytać jednym tchem ponieważ z każdym momentem widzę jak bardzo Jezus zaprasza mnie do modlitwy i medytacji nad tekstem. Bogu dzięki za ten wielki dar! Polecam wszystkim, którzy pragną spotkać Boga Zywego...

autor opinii: Sylwia

Wspaniała ksiązka

Polecam wszystkim którzy szukają Boga realnego,książka którą czyta się z zapartym tchem .

autor opinii: Joanna

Polecam

Książka godna polecenia- wspaniale rekolekcje

autor opinii: Halina Luch

godna polecenia.dla kazdego

autor opinii: A.D.

W drodze na szczyt

Przepraszam nie mam czasu na większą opinie, ale książka rewelacyjna. Polecam każdemu.

Polecam

Książka pisana zrozumiałym językiem, mnóstwo przykładów odwołujących się do życia współczesnego. Warto przeczytać.

autor opinii: Ania

Rekolekcje

Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z wyboru tej książki.Najpierw zainspirował mnie tytuł.Teraz po przeczytaniu tej książki mogę powiedzieć że to piękny "Testament Duchowy", którego zostawiają tylko nieliczni.Osoby naznaczone Duchem Świętym.Książka ta jeszcze bardziej pomogła mi w taki bardzo przystępny sposób przybliżyć tematy:Eucharystii, śmierci,miłości,medytacji o krzyżu.Do mnie najbardziej jednak dotarła prawda o Eucharystii.Eucharystia to dar z którego powinniśmy czerpać nieustannie. To prezent, który nam Pan Bóg zostawił abyśmy nie zginęli w tym ziemskim życiu zniewolonym przez tyle, tyle pokus. Dziękuję za łaskę wiary, że dokonuję takich wyborów.
P.S.Serdecznie dziękuję za zakładkę do książki.Jest nieoceniona.
Serdecznie Wam dziękuję i pozdrawiam.

autor opinii: Anna Zielińska

świetna

Tę książkę przeczytałam jednym tchem i wniosek nasunął mi się jeden:
Przede wszystkim to my zechciejmy pozwolić Jezusowi nas kochać.
Książka zawiera piękne i bardzo wartościowe treści. Autor posługuje się językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika.

autor opinii: Joanna Pietrołaj

No warta przeczytania,

autor opinii: Bozena Piastowski

odnowa duchowa

Książka "W drodze na szczyt. Testament duchowy" była dla mnie odnową duchową, przypomnieniem prawd wiary, wartości w prosty, bardzo przystępny sposób. Pablo Dominguez Prieto miał w sobie wiele pokory i potrafił swoim słowem dotykać ludzkich serc. To lektura, do której warto wracać!

autor opinii: Justyna Pesta

Warta kupienia książka

Książka "W drodze na szczyt..." to jedna z lepszych książek zwłaszcza dla ludzi, którzy nie potrafią pogodzić się z koniecznością śmierci. To książka, która porusza, uspokaja, wiele tłumaczy. Szkoda tylko, że jest taka krótka.

autor opinii: Agnieszka Grządziela - Szleper

W drodze na szczyt.Testament duchowy

Bardzo interesująca książka,wnosząca ciekawą treść dotyczącą życia każdego z nas.

autor opinii: Zbigniew Gawron

znac autora

Osobiscie mialam okazje, mozliwosc i szczescie znac Ks. Pawla. (Pablo) Dobry czlowiek, jak kazdy kto na serio traktuje swoje powolanie i Boga w swoim zyciu. Ksiazke polecam i do zapalu w dazeniu do swietosci zacheca. Pablo nie byl kims wyjatkowym, tylko wyjatkowo zachwycil sie Chrystusem i to zmienilo cale jego zycie... dlaczego mielibysmy my sie nie zmienic??

Polecam lekture i zachecam do poszukiwania Chrystusa w zyciu...

autor opinii: Maria Kopacz Bialy

niesamowita książka

książka piękna, cudowna, mówi o wielkich sprawach prostym językiem. Zdecydowanie polecam każdemu kto ceni piękno i szuka drogi wiary lub pragnie swoją wiarę odnowić

autor opinii: Robert

Z radością na szczyt!

Świetna książka, dobrze się ją czyta. Pozwala w nieco inny sposób spojrzeć na to, w co i jak wierzymy. Zaraża 'optymizmem duchowym'. Uświadamia nam, jak wielkim darem jest życie, jakimi szczęściarzami jesteśmy będąc dziećmi Bożymi:) Na co dzień żyjąc nie myślimy o tym, a przecież to powinno dawać tak ogromną radość.
Książka otwiera oczy na tak proste i podstawowe prawdy, że aż można się zdziwić że w życiu nie zwracamy nie nie uwagi.
Polecam!

autor opinii: Anna

Prezent

Książka była prezentem dla mojego taty, który pracuje za granicą. Bardzo trafionym prezentem. Tata nie umiał oderwać się od lektury, ale dawkował sobie ją po trochu aby miec czas na przemyślenie i analizę. Dzwonił do mamy jak również do mnie i czytał cytaty, tak mocno pasujace do jego obecnej sytuacji, lub poporostu chciał podzielić się mądrościa treści zawartej w tej książce. Jestem zapisana w kolejce do porzyczenia i przeczytania książki. Mój tata bardzo poleca !!!

autor opinii: Ewelina Gołaś

Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą lepiej zrozumieć Ewangelię i stosować we własnym życiu. Jaka jest nasza relacja do Pana Boga a jaka powinna być. co mam zmienić we własnym życiu, aby było zgodne z wolą Bożą. Miłej lektury.

autor opinii: Anna

PEREŁKA

To moja ukochana książka, książka do której będę wracać. Niezwykła, piękna, budująca, pomogła mi jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga. Naprawdę polecam gorąco bo warto!!!

autor opinii: Wiesława Chajęcka

Bardzo mądre rekolekcje

Szczególnie podejście Pabla do śmierci, której się nie bał a nawet z utęsknieniem na nią czekał...i szybko ją spotkał. Być gotowym, być spełnionym i być szczęśliwym.

autor opinii: Janusz

Polecam

Książka otwiera oczy na pewne sprawy wiary.Zawarte w niej kazania pełne są nadziei i radości.Warto zapoznać się z głębokimi przemyśleniami tego rekolekcjonisty.Gorąco polecam

autor opinii: mna

Lektura "W drodze na szczyt" to rekolekcje, które warto przeżyć. Ks. Pablo Prieto językiem prostym opisuje sprawy wiary dotykając przy tym istoty rzeczy. Książka, do której fragmentów wracam wielokrotnie. Polecam serdecznie.

autor opinii: Anna Cuber

To była najważniejsza książka tegorocznych moich wakacji. Czytałam ją bez pośpiechu, rozpamiętując poszczególne fragmenty i smakując każde zapisane w niej słowo. Na pewno będę do niej wiele razy wracać, by czas nie zatarł silnego poruszenia, jakie we mnie wywołała. Obok książki Arturo Mari: "Do zobazenia w raju" i Ojca Leona Knabita "Najważniejszy dzień mojego życia" kolejna porządkująca wartości książka, która gorąco polecam.

autor opinii: Małgorzata Mnich

Pozytyw

Bardzo dobra pozycja

autor opinii: Grezgorz Wojtowicz

Słońce w wieczornej szarzyźnie

Świadectwo wiary kipiące pozytywnym przesłaniem. Idealna lektyra dla tych, którzy chrześcijaństwo kojarzą jedynie z zakazami i klęczeniem na grochu. Naprawdę warto przeczytać! Książkę otrzymałem "przypadkowo" - w braku zamówionej książki zdecydowałem się na inną według uznania księgarni. Warto było zaufać intuicji księgarza! :)

autor opinii: Jurek Przeniczka

Rekolekcje które poruszyły moje serce

Jestem pod ogromnym wrażeniem rekolekcji w drodze. Chociaż k rótkie to dotykające sedna mojej wiary. Wspaniałe przykłady pozwalają uzmysłowić sobie co tak naprawdę najważniejsze jest w życiu.
To najwspanialszy podarunek jaki otrzymałam od Pana Boga na czas w którym sprawił, że musiałam się zatrzymać bo zmienił moje plany.
Zależy mi na tym aby i inni mogli przeżyć te rekolecje. Dlatego zamówię kilka egzemplarzy.
Dzięki za internetowy przekaz o książkach. Anna

autor opinii: Anna Smalec

Dobra książka

Po prostu dobra, z mocnym Duchem napisana książka - przewodnik dla ludzi chcących wiedzieć więcej o swoim życiu.

autor opinii: łukasz

radość życia

To bardzo piękna,mądra książka, która pozwala spojrzeć na życie tak jak na mgnienie spadajacej gwiazdy. To co najistotniejsze to radość życia,więzi z Bogiem, która pozwala na radosne i pełne szcześcia przejście na szczyt.Budujące!

autor opinii: Renata Kałuża

W drodze na szczyt

Witam, książkę przeczytałam "od deski do deski". Potraktowałam ją jako rekolekcje. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Czytałam ją w warunkach idealnych bo na "pustyni" - tzn na urlopie w małym cichym domku w ośrodku wypoczynkowym w lesie. Miałam czas na przemyślenia i modlitwę. Tak Chrześcijaństwo to bardzo poważna sprawa i o tym pisze autor książki, który jest/był moim równolatkiem.
Bardzo dziękuję za tę książkę. Po przeczytaniu i przemyśleniu przekazałam ją do czytania mojej serdecznej przyjaciółce i już jest do tej ksiązki kolejka.
Książkę czytałam w czasie gdy w Madrycie odbywają się Światowe Dni Młodzieży. Czułam się tak jak bym w nich też osoboście uczestniczyła właśnie dzięki książce i dzięki transmisjom radiowym w Radio Maryja.
Dzięki.!!! Magdalena.

autor opinii: Magdalena Skulska

w drodze na szczyt

Bardzo ładna opowieść o życiu księdza.Mądra, fajnie się czyta. Polecam

autor opinii: Maria Kowalska

W drodze na szczyt

Pięka i pełna Boga książka. Daje dużo przemyśleń, bo nie sposób ją czytać i pozostać na dotychczasowym poziomie rozwoju duchowego.
Książka przeznaczona dla osób, które naprawdę pragną zastanowić się nad relacją Bóg- Ja. W niektórych miejscach zatrzymywały mnie trudne tematy. Niektórych tematów do tej pory nie pojęłam swoim ludzkim pojmowaniem. Mam zamiar przeczytać ją po raz drugi i kolejny, bo myślę, że jeszcze nie byłam w stanie ogarnąć całego jej bogactwa.

autor opinii: Małgorzata Ulman

Piękna książka, godna polecenia.

autor opinii: Hanna

ważne sprawy

ważne sprawy. Oczywiste sprawy o których często zapominamy. Ujete w ciekawy i interesujacy sposób. Niezwykłe świadectwo duchowości konkretnej - takiej z kt orej można zaczerpnąć.

autor opinii: Adam Roguski

Polecam

Jestem pod wrażeniem tej książki.Polecam ją osobom,które bardzo pragną dotrzeć do głębi swej duszy.Życie duchowe to bardzo ważna część naszego życia.Bardzo podobało mi się podejście ks.Pablo do śmierci jako do spotkania z ukochanym Oblubieńcem i życia w wielkiej bliskości z Bogiem w wieczności.

autor opinii: Iwona Kupniewska

Ku szczytowi

W ostatnich czasach regały naszych książek przepełnione są książkami z serii "duchowych testamentów", które tak naprawdę są duchownymi opowiastkami i zbiorem pobożnych życzeń. Książka śp. ks. Pawła należy do tych, jakich niewiele i jakie rzadko poruszają, często z humorem (np. s. 77)konkretne i naprawdę ważne ludzkie sprawy dla wspinania się ku górze Pana. Warto poświęcić czas, aby oddać się lekturze tej książki.

autor opinii: ks. dr Paweł Romanowski

"W drodze na szczyt" P. D. Prieto

Bardzo przekonał mnie do zakupu tej książki opis otrzymany w emailu. Znalazłem się w podobnej sytuacji i pomyślałem, że ta książka może mi bardzo pomóc. Jak się okazało, jeszcze jej nie skończyłem, a już otworzyła mi oczy na wiele spraw. Polecam serdecznie!

autor opinii: Michał Osiej

Głęboki mądry człowiek

Spotkanie Pablo stało się przełomem w moim życiu. W mojej poplątanej, pełnej chaosu i braku stabilizacji drogi w której mój ukochany język hiszpański był tego wszystkiego praprzyczyną, nagle odkryłam, że moja miłość do tego języka ma głęboki sens i znaczenie. Bo oto poznałam duchowego brata, ktory będzie mi towarzyszył już do końca. Człowiek, ktory dokonywał niemożliwego w najprostszych krokach. Co naprzykład? Ano np. pochował 2-dniowe dziecko z jego matką w radości i spokoju. Niemożliwe? Z Pablo i dla Pablo - nie!

autor opinii: Ewa Bartczak

polecam

Piękna historia miłości młodego księdza do Chrystusa, a jednocześnie testament, oj nie znamy dnia, ani godziny. Bądźmy zawsze gotowi.

autor opinii: Maria Kowalska

Porywające rozważania

Rozważania ks. Pablo są naprawdę porywające, chwytają za serce i otwierają oczy na wiele spraw w naszym życiu duchowym, których sobie nie uświadamialiśmy... Zachęcają do zmiany życia... Polecam!

autor opinii: Justyna Królak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Pablo Dominguez Prieto
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 170
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374823890
ISBN: 978-83-7482-389-0
ID: 201665

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki W drodze na szczyt. Testament duchowy W drodze na szczyt. Testament duchowy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...