TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Okruchy. Rady dotyczace życia wewnętrznego i modlitwy serca

Wybór porad duchowych o. Thomasa Philippe'a, zaczerpniętych z jego obfitej korespondencji. Porady zakonnika trafiają bardzo celnie w nasze duchowe zmagania i poszukiwania. Wiele z nich to zachęta do życia kontemplacyjnego, w którym bardziej liczy się cicha, świadoma obecność w Bożej bliskości niż hałaśliwy aktywizm sterowany przez nasze agresywne "ja".

Można tę książkę czytać jednym tchem, można też wybierać poszczególne rozdziały i myśli. Niemniej jednak najlepszym sposobem lektury będzie powolne smakowanie jej treści połączone z osobistą modlitwą kontemplacyjną. Wtedy każda uchwycona i zasymilowana myśl może stać się bramą do autentycznej pogłębionej modlitwy serca, do której o. Thomas Philippe tak przekonująco zaprasza.

Ojciec Thomas Philippe OP znany jest polskiemu czytelnikowi nie tylko ze względu na pionierską wieloletnią działalność duszpasterską wśród osób niepełnosprawnych, ale i poprzez twórczość pisarską, w której daje się poznać jako prawdziwy mistrz duchowy XX wieku. W 2011 nakładem Wydawnictwa Serafin ukazały się jego dwie książki: Wierność Duchowi Świętemu oraz Obieram Cię dzisiaj, Maryjo.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Thomas Philippe OP
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788363243029
ISBN: 9788363243029
ID: 222784

Zobacz również

Okruchy. Rady dotyczace życia wewnętrznego i modlitwy serca
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...