TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wierność Duchowi Świętemu

Ocena:
(1 opinii)

Książka o. Thomasa Philippe'a "Wierność Duchowi Świętemu" przeznaczona jest dla zwykłych ludzi, zmagających się z codziennością i z samymi sobą; mówi o tym, jak odczytywać działanie Ducha Świętego względem siebie, jak trwać w bliskości z Bogiem w każdych okolicznościach życia i w każdym stanie psychicznym.

Ojciec Thomas miał przekonanie, że życie mistyczne - rozumiane jako życie w głębokiej i zażyłej więzi z Bogiem - jest dostępne dla każdego człowieka, a szczególnie dla najsłabszych. Zależność od innych, wszelkiego rodzaju ubóstwo - materialne, intelektualne, fizyczne, społeczne - może się stać ułatwieniem ufnego i pełnego otwarcia na Boga.

"Wierność Duchowi Świętemu" to ważna publikacja. Można ją nazwać praktycznym wprowadzeniem w życie mistyczne. Polecana nie tylko dla członków wspólnot Arki "wiary i Światła" czy Odnowy w Duchu Świętym, ale dla każdego, kto chce odkryć działanie Ducha Świętego w swoim życiu.

Książka nie ma nic wspólnego z ogólnymi teoriami czy abstrakcyjnymi rozważaniami - autor pisze ją swoim życiem. Świetnie zna różne stany ducha, ciemność i lęk, trudności z rozeznawaniem Bożych natchnień, z odczytywaniem woli Pana Boga w bardzo konkretnych sytuacjach. Ma niezwykle trafne intuicje na temat duchowej sytuacji człowieka w dzisiejszym świecie i wpływu świata na ludzkie serce.

Francuska mistyczka Marta Robin nazwała ojca Thomasa "jednym wielkim sercem". To serce mieściło w sobie wszystkich ludzi, którzy powierzali mu swoje biedy. Z pewnością dziś pomaga nam także przez tę książkę.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Książka ze względu na trudny język napisana raczej dla teologów niż dla przeciętnego człowieka.Bardzo mało z niej rozumiem.Tylko parę zdań dało mi pewne światło i poruszyło wewnętrznie.

autor opinii: Wioleta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Thomas Philippe OP
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788360512814
ISBN: 9788360512814
ID: 173822

Zobacz również

Wierność Duchowi Świętemu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...