TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Osiem duchów zła

Ocena:
(5 opinii)

Życie religijne i walka duchowa nie polega jedynie na wypełnianiu moralnych zakazów i nakazów. Dobre uczynki i grzechy mają bowiem swoje źródło głęboko w duszy i umyśle człowieka. Ewagriusz z Pontu stworzył koncepcję ośmiu duchów zła, które oddziaływują na człowieka, wykorzystując jego naturalne skłonności i popędy. Dziś ta koncepcja znana jest najczęściej jako siedem grzechów głównych.

Są one jednak bardzo często rozumiane w sposób moralizatorski i odrywane od właściwego życia duchowego. O. Włodzimierz Zatorski przywraca im właściwe rozumienie, aktualizując dla dzisiejszych czytelników starożytną naukę o ośmiu logismoi. Dla pełnego rozumienia tematu książka zawiera także traktat samego Ewagriusza z Pontu „O ośmiu duchach zła”.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Szczególną uwagę zwróciłam na strategię pojawiającego się zła. Wiele mi ona wyjaśniła.

autor opinii: Urszula

Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Szczególną uwagę zwróciłam na strategię pojawiającego się zła w/g Ewagriusza z Pontu. Wiele mi to rozjaśniło i pomogło.
cyt. "Podejście Ewagriusza bardziej trzyma się podejścia psychologicznego. Z tej racji znajduje b. dobry odbiór u ludzi, którzy są wychowani bardziej na psychologii, niż na klasycznej filozofii".

autor opinii: Urszula

Przydatna lektura w walce duchowej

Szczerze polecam tę publikację osobom, które podobnie jak i ja, żyły w swego rodzaju ,,dybach egzystencjalnych", przyzwyczajeni do normalności drobnych, nieco poważniejszych lub ciężkich grzechów i grzeszków. Okazuje się, że można z nimi walczyć, a owa konkluzja nie jest wcale tak łatwa do sformułowania, ponieważ owa normalność i zwykłość ponoszenia porażek w walce ze złem, powoduje, że człowiek staje się nieczuły na rany jakie sprawia mu grzech. Leczenie rozpoczyna się od siebie.

autor opinii: Kazimierz Nagody-Mrozowicz

Niezwykła

Warto przeczytać, zwłasza gdy podejmujemy walkę ze swoimi słabościami. Super !!!

autor opinii: Adrian Hałata

Ta książka zmieniła moje myślenie o życiu duchowym człowieka i bardzo mi pomogła zrozumieć siebie samego a także innych wokół siebie i dlaczego mają takie myśli i czynią to co czynią Wiem teraz że duchy się nigdy nie męczą

autor opinii: PAWEŁ WEŁNA

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Autor: Włodzimierz Zatorski OSB
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 100x180
EAN: 9788373544147
ISBN: 978-83-7354-414-7
ID: 219379

Zobacz również

Osiem duchów zła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...