TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Papież z dalekiego kraju. Biografia papieża Franciszka

Kardynał Bergoglio nie był typem bukmacherów. Większość dziennikarzy i watykanistów w ogóle nie brała go pod uwagę jako kandydata na papieża.

Już dziś wiemy, że jest to postać wyjątkowa, wymykająca się schematom. Franciszek nie założył tradycyjnych czerwonych papieskich butów, nie zamieszkał w Pałacu Apostolskim, wybierając skromny apartament hotelowy w Domu św. Marty, zrezygnował ze zwyczaju jeżdżenia wszędzie limuzyną czy opancerzonym papamobile, by móc bezpośrednio spotykać się z wiernymi, choć na pewno zdaje sobie sprawę, że takie zachowanie wielu może niepokoić, a nawet gorszyć.

Ta wyjątkowa biografia pomoże nam zrozumieć, dlaczego Papież Franciszek przyjął taką, a nie inną postawę oraz dlaczego tak ważne są dla niego prostota i ubóstwo, które przekłada nad wystawne ceremoniały.

Poznamy życiowe wybory, zamiłowania i pasje biskupa Rzymu, nieznane fakty z jego życia, ale co najważniejsze: przekonania i poglądy moralne, których korzenie czerpią z bogactwa jezuickiej duchowości i doświadczeń Kościoła w Ameryce Łacińskiej. Przekonamy się również, czego możemy oczekiwać od Franciszka, o którym już dziś wiadomo, że pragnie Kościoła ubogiego i dla ubogich.

Czy to możliwe, aby jego marzenie się spełniło? Odpowiedzi na to możemy szukać w tej książce.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Thomas J. Craughwell
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 164
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788363621254
ISBN: 978-83-63621-25-4
ID: 261115

Zobacz również

Papież z dalekiego kraju. Biografia papieża Franciszka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...