TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Ocena:
(35 opinii)

Pismo Święte dla całej rodziny – pierwszy przekład w trzecim tysiącleciu.

Idea i cechy najnowszego przekładu Pisma Świętego:

 • Maksymalna wierność tekstowi oryginalnemu, z uwzględnieniem w tłumaczeniu zasad współczesnego literackiego języka polskiego.
 • Dbałość o to, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego.
 • Uwzględnienie w tłumaczeniu i komentarzach do tekstu biblijnego współczesnych badań nad Pismem Świętym.
 • Unikanie w przypisach i komentarzach specjalistycznego języka teologicznego.
 • Umieszczenie przed każdą księgą, a także przed zbiorami ksiąg (np. Ewangelie) zwięzłych wprowadzeń, pozwalających czytelnikowi uchwycić kontekst powstania danej księgi lub zbioru ksiąg, a także istotę zawartej w nich treści.
 • Nowoczesny i przejrzysty układ graficzny pozwalający sprawniej korzystać z Pisma Świętego, tzn.:
  • przypisy z informacjami koniecznymi do zrozumienia tekstu biblijnego, umieszczone na zewnętrznych marginesach stron,
  • komentarze do poszczególnych fragmentów, na które podzielony jest tekst biblijny, ukazujące główne myśli oraz przesłanie w nich zawarte,
  • odnośniki do innych miejsc w Biblii, umieszczone na wewnętrznych marginesach stron,
  • skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego, umieszczone w dolnych rogach stron, ułatwiające szukanie wybranego miejsca w Piśmie Świętym,
  • słownik wyjaśniający 186 terminów biblijnych, tablice chronologiczne i mapy, które przybliżają kontekst historyczny i geograficzny wydarzeń biblijnych,
  • wielkość czcionki 10,5 pkt.

Dodatkowe informacje:

 • Realizacja projektu trwała 12 lat. Wzięło w nim udział ok. 100 osób (m.in. biblistów, redaktorów, polonistów, językoznawców).
 • Księgi Pisma Świętego zostały przetłumaczone z języków: hebrajskiego, aramejskiego i greckiego.
 • Pierwszą częścią projektu było wydanie Nowego Testamentu i Psalmów w 2005 r.
 • Najnowsze tłumaczenie Pisma Świętego zawiera „Słowo wstępne” abp Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także Imprimatur wydane przez bp Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

Zgodnie z wolą bł. ks. Jakuba Alberione (1884-1971), Założyciela Rodziny Świętego Pawła, fundamentem apostolstwa zgromadzenia zakonnego Towarzystwo Świętego Pawła jest Pismo Święte. Szczególnym wyrazem służby Słowu Bożemu w Towarzystwie Świętego Pawła jest podejmowanie inicjatyw o charakterze ściśle biblijnym, do których należy dokonywanie tłumaczeń Pisma Świętego na języki nowożytne i dołączanie do nich komentarzy, dostosowanych do różnych kategorii odbiorców.

W 1996 r. polscy Pauliści podjęli inicjatywę nowego tłumaczenia całego Pisma Świętego z języków oryginalnych i opatrzenia go całościowym komentarzem. Rozpoczęciu prac towarzyszyła aprobata władz kościelnych oraz błogosławieństwo papieża Jana Pawła II. Wielkie znaczenie dla pomyślnego zrealizowania tego projektu miała entuzjastyczna odpowiedź polskich biblistów, którzy widzieli potrzebę przygotowania nowego tłumaczenia Pisma Świętego.

Pierwszym zwieńczeniem żmudnych prac było wydanie w 2005 r. Nowego Testamentu i Psalmów. Mniej więcej dwa i pół roku po wydaniu NT i Psalmów zostały zakończone prace nad całością Pisma Świętego, które Wydawca (Edycja Świętego Pawła) z wielką radością pragnie oddać do rąk wszystkim wierzącym w Chrystusa i wszystkim ludziom dobrej woli, poszukującym Prawdy.

Celem nowego przekładu Pisma Świętego nie jest wyeliminowanie z użycia istniejących przekładów, ale wzbogacenie istniejącej już tradycji translatorskiej. Różnorodność przekładów pozwala widzieć Pismo Święte z różnej perspektywy, co w konsekwencji daje lepsze i głębsze rozumienie zawartego w nim orędzia zbawczego.

Wymiary: 16,00 x 22,00 cm

Opinie naszych Klientów (35 opinii)Napisz swoją opinię

Za dużo wyjaśnień

Zaczęłam czytać Pismo Święte od Nowego Testamentu i jak dla mnie za dużo jest wyjaśnień. W przypowieściach Chrystusa jest dla mnie zrozumiałe.
Myślę , że w Starym Testamencie te wyjaśnienia będą przydatne.
I te kartki są zbyt cienkie.

autor opinii: Maria R.

Pismo Święte

Świetne wydanie, jedyny minus to cieniutkie kartki, trzeba uważać żeby nie uszkodzić podczas czytania. Ocena moja jednak jest bardzo korzystna, polecam wszystkim.

autor opinii: Urszula Soszyńska

Polecam

Bardzo jasne komentarze, dzięki którym zdecydowanie lepiej można zrozumieć Pismo Święte. Czegoś takiego szukałem. Przekład zdecydowanie współczesny, dzięki czemu mniej jest niezrozumiałych - już nieużywanych słów - co oczywiście również wpływa na odbiór Słowa Bożego. Polecam!

autor opinii: Adam Urbaniak

Opinia bardzo pozytywna

Jestem bardzo zadowolona. Już miałam to wydanie, ale w mniejszym formacie. Bez okularów już było ciężko czytać, ale teraz to juz nie problem. Duży format, czytam dużo chętniej ;)

Polecam!

autor opinii: Kasia S.

Opinia bardzo pozytywna

Pismo otrzymałem w podanym terminie porządnie zapakowane i bez najmniejszych uszkodzeń. Z zewnątrz wyglądało na ładne wydanie, ale nie rozcinałem folii, w które było zapakowane i nie zaglądałem do środka (kupiłem na prezent).

autor opinii: Henryk III Roman

Wiara

Biblia bezwarunkowo musi być w każdym domu - i to nie tylko być ale należy nią żyć

autor opinii: Beata Kowenicka

Biblia

Pozycja bardzo ladnie wydana /graficznie, introligatorsko/. Polecam szczególnie na prezent. Optymalna wielkość czcionki, wspaniałe przypisy i słowniczek. Minusem jest natomiast bardzo delikatny papier /grubość kartek/ oraz - moim zdaniem - złe rozmieszczenie skróconych nazw ksiąg, które w Biblii powinny być w górnych rogach kart, co ułatwia szukanie.

autor opinii: Roman Szmelter

Ładnie wydane

Pismo Święte kupiłam na prezent ślubny dla syna . Ładne wydanie chociaż rozczarowała mnie grubość kartek wyglądają jakby były z pergaminu .

autor opinii: Barbara Szulc

Zadowolony

Jestem bardzo zadowolony z dokonanego zakupu oraz z szybkiej realizacji zamówienia.

autor opinii: Rafał

pismo swięte

Jestem bardzo zadowolona z usług Klubu Książki Tolle. Zamówione książki zawsze doręczone są na czas, bardzo miła obsługa.
Pismo Święte zamówiłam na prezent, gdyż uważam że powinno być w każdej rodzinie.

autor opinii: Łucja Gliniecka

Biblia ze zrozumieniem

Jak wszyscy wiemy, Biblia, choć ma proste przekazy, jest trudna do zrozumienia, jeśli czyta się ją pierwszy, drugi raz. To wydanie Pisma Św. Starego i Nowego Testamentu jest najbardziej przejrzyste ze wszystkich, jakie są mi znane. Jednak nie można oczekiwać, że wszystko będzie czytelne i jasne. I dobrze, bo w przeciwnym razie mogłoby zająć miejsce na półce z książkami, po które nikt nie sięga. A przecież jest to Boże Słowo kierowane do nas każdego dnia.

autor opinii: Anna Batóg

Pismo Święte duża czcionka

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Polecam innym.

autor opinii: Teresa Olesiejuk

POLECAM

Zamówiłam to Pismo Św. jako prezent na I Komunię Św. mojego chrześniaka sugerując się "reklamą", że jest ono przetłumaczone w przystępny i zrozumiały sposób. Przejrzałam jeden z fragmentów, by się o tym przekonać i nie zawiodłam się.

autor opinii: Magdalena Garczyńska

pozytywna

bardzo pomocne sa przypisy i tłumaczenia na jezyk współczesny. Bardzo polecam to wydanie.

autor opinii: Natalia Żelazna

GORACO POLECAM!!!

Wspaniale wydanie! Przetlumaczone z jezykow oryginalnych, lekko uwspolczesniony jezyk. Goraco i szczerze polecam osobom, ktore zamierzaja zabrac sie do czytania Pisma Swietego. Ksiega zycia , ze slowem zycia. Na cale zycie...

autor opinii: Magdalena

Bardzo dobre

Nowy przekład, wsparcie komentarzy to daje nową jakość

autor opinii: Jacek Teska

Księga nad Księgami

A co tu pisać, przecież chodzi o Biblię, każdy Chrześcijanin powinien Ją mieć. Wydanie ładne, bardzo rozbudowane i przydatne komentarze.
Wspomnę tu o bardzo miłej i profesjonalnej obsłudze Wydawnictwa oraz bardzo szybkiej przesyłce.

bardzo dobre Pismo Święta

Bardzo dziękuję za to Pismo Święte. Jstem szczęśliwa, bo większe litery ale przede wszystkim bardzo pomocne w rozumieniu Pisma , komentarze. Polecam wszystkim , którzy może podobnie jak ja natknąwszy się na niezrozumiały do końca fragment , odłożyli czytanie PismaŚwiętego.

autor opinii: Marianna Lesiewicz

Swietne wprowadznie , wstep..

Po rekolekcjach ks.Maciejewskiego nad istotą modlitwy, ponownie próbuje wzmocnić moje relacje z Panem BOGIEM poprzez poznawanie jego słowa, które jest w Piśmie Swietym.
Zdecydowałem się na to Pismo Świete, aby miec dwa testamenty w jednej książce. Na wstepie sa bardzo wartosiowe wprowadzenie, jasno opisane interpetacje sytuacji, wydarzen......Sama KSIEGA nie mi ja oceniać bo to przecież podstawa naszej chrześcijańskiej religii, nie jestem godzien...
Pod katem jakosciowym kartki ksiazki wydaja sie zbyt delkatne

autor opinii: Mirosław Gąsowski

Piękne wydanie

Naprawdę godne polecenia

autor opinii: Magda

Godne polecenia.

Za duże

Witam,

Teraz jak mam go fizycznie w ręku z całą pewnością mogę stwierdzić, że zajmuje dosyć dużo miejsca i jest ciężkawe...

autor opinii: Łukasz

Najlepsze wydanie Pisma Świętego

Bardzo polecam to wydanie Pisma Świętego, największym plusem są komentarze i odnośniki które pomagają jeszcze lepiej zrozumieć i poznać treść Pisma Świętego. Na pewno nikt się nie zawiedzie na tym wydaniu.

autor opinii: Monika

Biblia Odsłonięta

Otrzymane wydanie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu (duży format) uznałem za bardzo cenne ze względu na objaśnienia tekstów Biblijnych.Odsłaniają one sens Pism Biblijnych bez konieczności żmudnych poszukiwań pozwalając zrozumieć Słowo Boże.
Samo tłumaczenie wydaje mi się również bardziej eleganckie w swoim stylu od poprzednich.
Druk, papier, oprawa to prawdziwe cacka w porównaniu do innych publikacji przy całkiem przystępnej cenie.
Te zalety skłoniły mnie do kupna Pisma Świętego dla siebie jak i rodziny.


autor opinii: Roman Kiełbicki

Super wydanie

Bardzo polecam dla osób starszych bądź niedowidzących ze względu na dużą czcionkę. Minus- waga, troszke ciężka, ale coś za coś :))
Wydanie bardzo fajne :)
POLECAM

autor opinii: Dorota K.

Wspaniały przekład.

Wspaniały przekład. Mnóstwo odnośników i wyjaśnień powoduje, że treść staje się zdecydowanie bardziej zrozumiała. Autorzy przekładu doskonale wprowadzają zarówno w kontekst historyczny, obyczajowość, jak i symbolikę ksiąg. Cieszę się, że zdecydowałam się na zakup. Warto!

autor opinii: Eliza

Zdecydowanie polecam!

Bardzo dobre wydanie - przypisy i i słownik na końcu pozwalają zrozumieć kontekst danej wypowiedzi oraz tło historyczne, przejrzystość wydania ułatwia poruszanie się po całej Biblii, a ponadto posiada ładną oprawę graficzną:) Serdecznie polecam każdemu! Takie wydanie winno znaleźć się w każdym domu:)

autor opinii: Jolanta

Pismo św.

Wydanie "Paulistów" Pisma św. było mi znane. Chciałam z niego korzystać, ze względu na wyjaśnienia i komentarze zamieszczone w tekście. Uważam to wydanie za bardzo dobre, godne polecenia, zwłaszcza dla tych, którzy chcę praktykować lectio divina. Pozdrawiam serdecznie S. Barbara

autor opinii: S. Barbara Wójcik

Polecam!

Polecam te wydanie Pisma Świętego, ze względu na komentarz/tłumaczenie znajdujące się pod tekstem.

autor opinii: Wioletta Stachelek

Piśmo Św

To chyba teraz przyszedł na mnie czas,aby siegnąć do czytania Pisma św. Nie jest to zwykła książka. I tak naprawdę mam wrażenie, że wszyscy boimy się czytać Pismo św.które wydaje się niezrozumiałe i takie odległe, a dla ludzi wierzących ma być tak bliskie. Jestem zachwycona tym wydaniem.Słowniczek i umieszczone z boku wyjaśnienia, oraz komentarze rozwiewają wszystkie wątpliwości co do zrozumienia tekstu i nie pozwalają na indywidualną interpretację.To bardzo dobre wydanie, poleciłabym każdemu.

autor opinii: Ewa Łuczak

bardzo pozytywna

najnowszy pzrekład Pisma Świętego z bardzo dobrymi, dostępnymi i długimi komantarzami

autor opinii: Maria Sikora

Bardzo fajna Biblia

Dzięki tłumaczeniom , treśc Słowa Bożego może byc prawidłowo zrozumiana nawet przez poczatkujących czytanie Biblii.Bardzo fajne i wyczerpujące tłumaczenia. Godna polecenia.

Pismo Święte

Pięknie wydana. Polecam

autor opinii: Barbara Jabłońska

Najważniejsza księga świata

Jestem stałym klientem Księgarni Tolle.Zakupione książki przede wszystkim są wartościowe.
Opracowanie Pisma Św. super.
Czekam na kolędę ,poproszę aby Ks. Proboszcz poświęcił mi Pismo Św.zakupione u Was. Na pewno będzie długo służyło mojej rodzinie.

autor opinii: Anna Popiel

jaxa

doskonały pomysł-wspaniała CAŁOśĆ

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 2784
Wymiar [mm]: 157x210
EAN: 9788374241960
ISBN: 9788374241960
ID: 110645

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
87.15 zł
 • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...