TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. (format podstawowy, paginatory)

Tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.

Polecamy bardzo praktyczne, podręczne pełne wydanie Biblii Tysiąclecia - Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w oryginalnym formacie oazowym (12x18cm) i twardej oprawie.

Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel ruchu oazowego, nie przypuszczał zapewne, że do historii wejdzie nie tylko wspaniała idea wakacyjnych, a dalej także stałych spotkań formacyjnych ze Słowem Bożym dla wszystkich stanów w Kościele, ale też charakterystyczny i jednocześnie bardzo wygodny format Pisma Świętego.

Niech to wydanie przypomina wszystkim, że Bóg, który objawia się nam poprzez Słowo, jest Światłem i Życiem, służąc wspólnotom oazowym, a także inspirując na nowo budowanie w naszych rodzinach Bożej oazy życia i miłości.

Niniejsze wydanie piąte zawiera następujące zmiany:

  1. Wstępy do działów i do poszczególnych ksiąg oraz przypisy unowocześniono odpowiednio do osiągnięć naukowych ostatniego trzydziestolecia i do potrzeb czytelników szukających miejsc równoległych w Biblii;
  2. Dokonano zmian merytorycznych samego przekładu w imię większej jego zgodności z tekstem oryginalnym, zwłaszcza hebrajskim w Starym Testamencie, odstępując od zbyt częstego poprawiania go według tekstu Septuaginty, której odmienne lekcje podano w przypisach;
  3. Poprawiony i ujednolicony został język i styl przekładu.

Niech to nowe, gruntownie zmienione wydanie piąte Biblii Tysiąclecia jeszcze lepiej niż poprzednie służy polskiemu czytelnikowi, który pragnie głębiej wnikać w zapisane Słowo Boże.

Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce

Ps 11, 105

Wymiary: 11,5 x 18,0 cm

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pallotinum
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 1472
Wymiar [mm]: 160 x 220
EAN: 978837014712908
ISBN: 978-83-7014-712-9
ID: 129972

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. (format podstawowy, paginatory) Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. (format podstawowy, paginatory)
150.49 zł
  • Wysyłamy w ciągu 7 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...