TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia Jerozolimska (paginatory)

Biblia Jerozolimska jest polskim wydaniem wstępów, komentarzy, przypisów i marginaliów, które stanowią kilkudziesięcioletni dorobek francuskich biblistów skupionych wokół École Biblique et Archeologique Française de Jérusalem.

Ranga i autorytet tego dzieła sprawił, że cały ten naukowy aparat przydatny do studiowania Biblii tłumaczono na wiele języków i wydawano opatrując nim różne narodowe przekłady (m. in. angielski, niemiecki, włoski).

W Polsce, do wydania Biblii Jerozolimskiej, użyto najpopularniejszego i liturgicznego przekładu Biblii Tysiąclecia, w wydaniu V – gruntownie poprawionym merytorycznie i stylistycznie.

Wydanie Biblii Jerozolimskiej w Polsce zawdzięczamy Drodze Neokatechumenalnej, na czele z nieżyjącym już ojcem Alfredem Cholewińskim. Pracami kierował bp. Zbigniew Kiernikowski.

Dzieło stanowi niezastąpioną pomoc w osobistym i wspólnotowym czytaniu Biblii. Pozycja dla ambitnych i rozmiłowanych w Biblii. To wydanie dodatkowo wzbogacono o skorowidz, tzn. każda księga Pisma Świętego ma oznaczone nacięcia (paginatory), dzięki którym bardzo szybko można znaleźć szukany tekst.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pallotinum
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 1810
Wymiar [mm]: 175x245
EAN: 5902490408128
ISBN: 978-83-7014-519-4 02
ID: 145724

Zobacz również

Biblia Jerozolimska (paginatory)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...