TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Po co Kościołowi papież?

Kolejny zbiór tekstów Ojca Salija, w którym między innymi o najstarszych świadectwach prymatu biskupów Rzymu, o nieomylności następcy Piotra, czy dlaczego następcę Piotra nazywamy Ojcem Świętym?

JACEK SALIJ OP, dominikanin, profesor zwyczajny teologii, kierownik Katedry Teologii Dogmatycznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, członek polskiego PEN Clubu, laureat Nagrody Głównej Wydawców Katolickich FENIKS 2004. Autor licznych publikacji z dziedziny teologii i duchowości.

Jako Biskup Rzymu dobrze wiem, że pełna i widzialna komunia wszystkich Wspólnot, w których mocą wierności Boga zamieszkuje Jego Duch, jest gorącym pragnieniem Chrystusa. Jestem przekonany, że ponoszę w tej dziedzinie szczególną odpowiedzialność, która polega przede wszystkim na dostrzeganiu ekumenicznych dążeń większości chrześcijańskich Wspólnot i na wsłuchiwaniu się w kierowaną do mnie prośbę, abym znalazł taką formę sprawowania prymatu, która nie odrzucając bynajmniej istotnych elementów tej misji, byłaby otwarta na nową sytuację.

Jan Paweł II, Encyklika Ut unum sint

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: o. Jacek Salij OP
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788370337704
ISBN: 9788370337704
ID: 194389

Zobacz również

Po co Kościołowi papież?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...