TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pomimo wszystko

Ocena:
(1 opinii)

Emily Anderson, wychowywana przez dziadków młoda studentka dziennikarstwa, poznaje niespodziewanie tajemniczą historię nieszczęśliwej miłości swoich rodziców. Jej matka, Lauren Gibbs, znana korespondentka wojenna pracująca w Afganistanie, przekonana o śmierci swojej córki, żyje w wielkiej samotności i rozgoryczeniu.

Shane Galanter tylko pozornie wiedzie spokojne i ustatkowane życie. Zaskakujący splot wydarzeń przed laty rozdzielił tę trójkę. Teraz Emily decyduje się spojrzeć w przeszłość i odszukać matkę, której nigdy nie spotkała i ojca, którego nigdy nie znała. Czy utracona miłość może odrodzić się na nowo?

"Pomimo wszystko" to opowieść o życiu i miłości – miłości, która zwycięża wszystko i nie zważa na różne przeszkody, różnice przekonań czy upływający czas.

Karen Kingsbury jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich powieściopisarek. Wielokrotna bywalczyni list bestsellerów New York Timesa i USA Today, w swoim dorobku ma już ponad 30 książek, z czego aż 9 osiągnęło szczyt listy najchętniej kupowanych książek w Stanach Zjednoczonych.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Pomimo!

Karen Kingsbury wprowadziła mnie swoją powieścią w niezwykły świat. Przestrzeń pełną napięcia, uczuć, zranień, rodzicielskich błędów i pomimo wszystko – wielkiej miłości i wiary.
Historia zaczyna się od opowieści 18 letniej Emily, która całe życie tęskni za matką. Ta zniknęła zaraz po jej narodzinach. Poszukiwania dziadków nastolatki nie przynoszą skutku do czasu, gdy do rąk bohaterki trafia pudło z zapiskami jej matki. Czy dziewczynie uda się odnaleźć rodziców? Jaką winę w zniknięciu swojej córki ponoszą dziadkowie Emily? Co wydarzyło się niespełna 20 lat temu, skoro matka zostawiła nie tylko niemowlę, ale całe dotychczasowe życie?
Opowieść wciąga, chce się jej więcej i więcej. Nie byłam w stanie odłożyć jej na długo. Mimo bardzo małej czcionki (co uważam za duży minus tej publikacji) i zmęczenia oczu, czytałam z zapartym tchem.
Dużą zaletą powieści są subtelne wzmianki o Bogu. Wielokrotnie odnajdywałam odniesienie do wiary, choć nie czułam by było ich za dużo – wręcz przeciwnie. Autorka wprowadza delikatnie na drogę, która prowadzi do wewnętrznej wolności i wytchnienia. Lektura zapewne poruszy i pociągnie nie tylko osoby wierzące. Polecam na zbilżające się wielkimi krokami coraz dłuższe wieczory. Nie gwarantuję, że nie zarwiesz nocy – może i Ciebie lektura wciągnie aż nie poznasz tej historii do końca?

autor opinii: Magdalena Urbańska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Karen Kingsbury
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 272
Wymiar [mm]: 150x225
EAN: 9788378290605
ISBN: 9788378290605
ID: 235628

Zobacz również

Pomimo wszystko
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...