TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przesłuchanie Ojca Pio

W ciągu ostatnich lat to najważniejsza publikacja o Ojcu Pio. Wydawało się, że wiemy o nim już wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji.

Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca Pio. Dzięki niej wracamy dziś do przeszłości.

Dokument powstał w 1922 roku i zawiera tajne informacje na temat Kapucyna z San Giovanni Rotondo, w tym sześć zeznań złożonych przez niego pod przysięgą przed inkwizytorem Świętego Oficjum.

Podczas przesłuchań Ojciec Pio sam "pisze" na żywo swoistą autobiografię, odkrywającą przed Kościołem i historią fakty oraz zjawiska, o których nigdy dotąd nie opowiadał.

To nie wszystko. Inkwizytor chce dotknąć palcem jego ran. Odwinąwszy bandaże z dłoni Ojca Pio skrupulatnie bada rany. Protokół z tego badania, nigdy dotąd niepublikowany, zaskakuje swoimi wnioskami.

Akta pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum, przez długie lata ukryte przed oczami naukowców i czcicieli, nieznane nawet podczas procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, a w czerwcu 2006 roku udostępnione decyzją Benedykta XVI - są w tej książce po raz pierwszy publikowane w całości.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Francesco Castelli
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 336
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788360512593
ISBN: 9788360512593
ID: 123000

Zobacz również

Przesłuchanie Ojca Pio
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...