TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przewodnik po Watykanie

Pierwszy kompletny przewodnik po Watykanie, skierowany do szerokiego grona odbiorców: turystów, pielgrzymów i badaczy.

Został opracowany przez przedstawicieli instytucji watykańskich, głównie Fabryki św. Piotra i Muzeów Watykańskich, którym przy ostatecznej redakcji towarzyszyli specjaliści o światowej renomie.

Wszystkie obiekty państwa Watykan (Bazylika św. Piotra, Święte Groty, Pałac Apostolski, Biblioteka Apostolska, Tajne Archiwum, Ogrody Watykańskie, Nekropolie, Muzea, dzielnice współczesne) zostały zaprezentowane przez wprowadzenie historyczne. Po nim następuje szczegółowy plan trasy zwiedzania.

Przewodnik prowadzi zwiedzających niejako za rękę po całej Stolicy Apostolskiej, od miejsc najznamienitszych i najbardziej uczęszczanych, przez odwiedzane trochę rzadziej, po te wręcz całkowicie nieznane, które można zobaczyć jedynie przy zachowaniu pewnych procedur.

W Dodatku zgromadzono praktyczne informacje dla osób odwiedzających Watykan oraz wykaz papieży z ich herbami, indeks artystów i bibliografię.

Publikację uzupełniają zdjęcia, plany, mapy i rysunki, ilustrujące rozwój najmniejszego państwa świata i jego zabytki.

Autorzy: zespół specjalistów włoskich i zagranicznych, w tym redaktor pierwszej części "Przewodnika" Roberto Cassanelli, historyk sztuki, muzealnik, wykładowca w Accademia Albertina w Turynie; prowadzi w Wydawnictwie Jaca Book serię: „Włoskie dziedzictwo artystyczne”.

Odbiorcy:każdy, kto chce dobrze poznać historię i zabytki Watykanu.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

  • profesjonalnie opracowany przewodnik przybliżający zarówno dzieje Państwa Watykańskiego, jak i jego zabytkowe obiekty, a zwłaszcza jeden z najwybitniejszych zbiorów dzieł sztuki na świecie
  • liczne fotografie historycznych obiektów, m.in. bazyliki św. Piotra i wnętrz Pałacu Apostolskiego, reprodukcje eksponowanych w Muzeach Watykańskich cennych rzeźb czy obrazów, ponadto zaś przydatne plany z trasami zwiedzania
  • ciekawostki dotyczące atrakcyjnych pod względem kulturowym i architektonicznym miejsc w Watykanie, również w obrębie współczesnej zabudowy.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Roberto Cassanelli
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 480
Wymiar [mm]: 125x230
EAN: 9788376609768
ISBN: 9788376609768
ID: 321602

Zobacz również

Przewodnik po Watykanie
48.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...