TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Szlak Francuski do Santiago de Compostella. Przewodnik merytoryczny

autor: Jan Gać

"Szlak Francuski do Santiago de Compostela" to książka polecana wszystkim, których interesuje fenomen pątnictwa do grobu św. Jakuba Apostoła w Hiszpanii.

Stanowi nieodzowną pomoc dla tych, którzy się tam wybierają bądź stamtąd już powrócili i pragną wzbogacić swą na ten temat wiedzę.

Spośród wielu szlaków wiodących do Santiago autor omówił najstarszy i najczęściej uczęszczany, krajobrazowo przepiękny i artystycznie przebogaty Szlak Francuski, wychodzący z Saint-Jean-Pied-de-Port w Pirenejach.

Czytelnik znajdzie w przewodniku konieczne informacje dotyczące mijanych miejscowości z uwzględnieniem zabytków pod kątem ich historii, architektury i sztuki, ale też ze wskazaniem miejsc noclegowych. Wykonane przez autora ilustracje wzbogacają treść przewodnika.

Jan Gać, historyk, fotografik, podróżnik, zafascynowany przeszłością tropi jej pomniki w trakcie licznych podróży historycznych, archeologicznych i kulturowych po Europie, Bliskim Wschodzie, rejonie Śródziemnomorza i obu Amerykach.

Po ukończeniu studiów fotograficznych w USA wyprawy autora przybrały również charakter filmowy. Z aparatem w ręku przemierza kontynenty w poszukiwaniu dawnych kultur i cywilizacji, utrwalając na filmie ich ślady.

Jest autorem 15 książek, w tym 4 przewodników i ponad 200 artykułów z dziedziny historii, sztuki i religii. Listę publikacji można znaleźć na stronie: www.jangac.com.pl jangac05@gmail.com

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bernardinum
Autor: Jan Gać
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 110x210
EAN: 9788362994724
ISBN: 978-83-62994-72-4
ID: 208753

Zobacz również

Szlak Francuski do Santiago de Compostella. Przewodnik merytoryczny
36.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...