TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyjazne porozumiewanie się

Ocena:
(2 opinii)

Zapisujemy się na kurs asertywności, żeby się nauczyć mówić "nie". Zapisujemy się na kurs liderów, żeby się nauczyć manipulować "zasobami ludzkimi". Czytamy książki, dzięki którym wykształcimy w sobie "osobowość sukcesu". Sukces i pieniądz zaczynają być wyznacznikami naszego życia. Gdzieś po drodze zanika normalny, życzliwy stosunek do drugiego człowieka, zdolność empatii, pozytywna, pozbawiona agresji komunikacja.

Zdaje się, że coraz niebezpieczniej zaczynamy balansować na cienkiej granicy pomiędzy agresją i manipulacją a usłużnością i podporządkowaniem. Coraz rozpaczliwiej szukamy sposobów, które pozwolą nam na utrzymanie się na owej chwiejnej linie.

Podporządkować sobie innych i nie dać się nikomu podporządkować - oto wyznacznik naszego myślenia. I choć jest to dziś normą, nie jest to przecież normalny stan rzeczy. W tej książce chcę pokazać, że jest możliwe takie spojrzenie na drugiego człowieka i taki sposób komunikacji, dzięki którym nasze wzajemne stosunki zdecydowanie się poprawią. Wiele spraw i konfliktów między nami wynika po prostu z niezrozumienia istoty pozytywnej komunikacji, z braku odpowiednich wzorców i odpowiedniego w tym zakresie treningu.

Ciągłe stawianie na pierwszym miejscu własnego interesu tworzy świat, w którym człowiek jest dla drugiego człowieka przeciwnikiem, a nawet... wilkiem. Czas najwyższy przywrócić do łask postawę, opierającą się na szacunku i akceptacji drugiego człowieka, która dawno wyszła z mody.

Rzeczywista siła i zdolność twórczego działania pojawia się bowiem wtedy, gdy dwoje ludzi umie docenić swoją wartość, uszanować inność i czerpać radość ze spotkania.

Naprawdę warto:

  • Być dobrym i miłym dla siebie nawzajem
  • Cieszyć się wzajemną obecnością
  • Uważnie słuchać i zrozumieć intencje rozmówcy
  • Docenić to co dobre w drugiej osobie i powiedzieć jej o tym

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Jest to wspaniała książka, która posiada wiele ciekawych technik na temat tego jak umiejętnie się porozumiewać. Polecam.

Prosta i bardzo dobra książka

Jeśli chcesz nauczyć się, jak rozmawiać z innymi, aby ich rozumieć i aby oni rozumieli Ciebie - koniecznie przeczytaj tę książkę.

autor opinii: PiK

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor: Mira Montana Czarnawska
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788389574312
ISBN: 83-89574-31-4
ID: 17620

Zobacz również

Przyjazne porozumiewanie się
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...