TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyrodolecznictwo - św. Hildegarda z Bingen

Święta Hildegarda była osobą absolutnie wyjątkową, nie tylko na tle swoich czasów. Można ją zaliczyć do największych geniuszy Średniowiecza oraz do elitarnej grupy najwybitniejszych kobiet wszech czasów.

Znała działanie lecznicze wielu roślin, które opisano dopiero wiele wieków później. Uzdrawianie człowieka postrzegała w kontekście całej przyrody. Stworzyła koncepcję integralnego współdziałania wszystkich pierwiastków w człowieku, w którym - jak w zwierciadle - odbija się cały kosmos. Hildegarda w swoich pismach ukazuje człowieka jako "mikrokosmos" istniejący w ścisłym oddziaływaniu z czterema żywiołami: ogniem, wodą, powietrzem i ziemią, z których składa się zarówno świat, jak i ludzki organizm. Stosowała proste leki roślinne z pospolitych ziół.

Z tekstów źródłowych przytoczonych w książce zostały wybrane te fragmenty pism św. Hildegardy, które wydają się dzisiaj mieć znaczenie dla fizjoterapii, a więc obejmujące zagadnienia wodolecznictwa, różnych form ruchu, racjonalnego żywienia, ziołolecznictwa i działania porządkującego sposób życia.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: św. Hildegarda z Bingen, Marek Czekański
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 124
Wymiar [mm]: 200x140
EAN: 9788375953145
ISBN: 978-83-7595-314-5
ID: 208429

Zobacz również

Przyrodolecznictwo - św. Hildegarda z Bingen
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...