TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Psycholog w konfesjonale

Ocena:
(10 opinii)

Ks. Marek Dziewiecki to niesamowita postać. Jest nie tylko genialnym rekolekcjonistą, ale i świetnym psychologiem. W dodatku w fenomenalny sposób potrafi wykorzystywać wiedzę psychologiczną w duszpasterstwie. To również autor, którego książki są dosłownie rozchwytywane przez Klubowiczów Tolle.pl (aż 10 jego książek to bestsellery w naszym Klubie!).

Czytając tę książkę, dowiesz się wielu niezwykłych rzeczy nie tylko o samym ks. Marku, o codzienności życia kapłanów, ale także o wyborze Twojej własnej życiowej drogi i umacnianiu się w wierze.

Czy zadawałeś sobie kiedyś na przykład pytanie, skąd księża czerpią siłę do działania? Albo: w jaki sposób ksiądz zdobywa wiedzę na temat takich obszarów życia, których sam nie doświadcza (np. małżeństwa, seksualności)? Lub: czego możemy się dowiedzieć o psychice człowieka z... Ewangelii?

Ksiądz Dziewiecki niczego nie owija w bawełnę i nie poddaje się politycznej poprawności. Idzie trochę pod prąd i głośno mówi czasem bolesną i może niewygodną prawdę. Jeśli nawet te słowa mogą niektórych zaboleć, to są wypowiadane z miłości, a nie niechęci do bliźniego. Pomagają zrozumieć problemy, jakie mamy ze współczesnym, coraz bardziej negującym Ewangelię, światem

Krzysztof Ziemiec

Czytając wywiad-rzekę z ks. Markiem Dziewieckim dowiesz się również m.in.:

  • dlaczego Jezus był świetnym psychologiem?
  • czy bycie księdzem to tylko zamaskowana postać singla?
  • czy można źle rozpoznać powołanie i wybrać “nie swoją” drogę życiową?
  • czy trafne odczytanie powołania gwarantuje szczęśliwe życie?
  • czy chrześcijańska miłość jest naprawdę irracjonalna?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, sięgnij już teraz po tę książkę!


Ks. dr Marek Dziewiecki - psycholog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, krajowy duszpasterz powołań i dyrektor duszpasterskiego telefonu zaufania Linia Braterskich Serc w Radomiu. Autor ponad pięćdziesięciu książek, od lat zaangażowany w duszpasterstwo trzeźwości, specjalista z zakresu uzależnień i profilaktyki zachowań ryzykownych. Za pracę w tej dziedzinie został wyróżniony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Jacek Dziedzina - socjolog, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", wcześniej pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie jako events programmmer. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Syrii, Cypru, Turcji, Kosowa, Białorusi, Francji, Irlandii. W 2011 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii publicystyka.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniała książka, która daje odpowiedzi na wiele trudnych pytań, rozwiewa wątpliwości. Książka dla wszystkich, młodych, starszych, małżonków,
rodziców. Skrzywdzonym, poranionym daje nadzieję w słowach "że nie ma
takiego kryzysu",z którego człowiek nie mógłby wyjść i że Bożą pomocą wychodzi.Tym, którzy wzrastają duchowo, daje umocnienie, pouczenie
że z każdego poziomu rozwoju można pójść jeszcze wyżej. Mówi o tym, że
każdy powołany jest do świetości, do stawania się podobnym do Chrystusa,
że świety to ktoś, kto mądrze i uczciwie radzi sobie z najtwardszą nawet rzeczywistością.

autor opinii: Wiesława Szostka

profesjonalna pozycja

Dobra pozycja nie tylko dla "młodych stażem" kapłanów, ale również dla zmęczonych rutyną oraz dla "tych" po drugiej stronie kratek... oby było wiecej takich profesjonalistów, polecam serdecznie

autor opinii: Anna ZImoch

pochwała

Moim zdaniem ks. Marek Dziewiecki nie potrzebuje rekomendacji. Jak również autor wywiadu. Książka, którą kupiłem w klubie książki Tolle oddaje obiektywnie stan świadomości lub nieświadomości postaw w naszym społeczeństwie. Uzmysławia postawę ludzi szcególnie kapłanów. Zachęca do studiowania Ewangelii. W mojej opinii - to dobra książka i dobrej cenie.

autor opinii: Sławomir Radziwon

Psycholog w konfesjonale

Nawet sobie po przeczytaniu jego książki "Psycholog w konfesjonale" pogadałam mailowo z nim. To Ksiądz z mojej półki, na takich księży czekałam swoje całe życie i nigdzie w moim otoczeniu ich nie widziałam. Dla mnie spotkanie z nim poprzez jego książkę i poprzez wymianę paru myśli przez maila, to kluczowe spotkanie. Ten Ksiądz poza tym ma podobną wrażliwość do mojego ojciec, który umarł rok temu, więc i spotkanie z nim i to co od niego usłyszałam, było jak list od mojego ojca do mnie. Ten ksiądz jest fantastycznym i pięknym człowiekiem, mężczyzną i księdzem. To ktoś, kto odkrył, że najlepszy podręcznik do psychologii do Biblia i który jest daleki, bardzo daleki od wszystkiego, co w chrześcijaństwie wynaturzone, bo źle zinterpretowane. Ten Ksiądz ma bardzo zdrową psychikę i ma wyjątkowy dar do zdrowego interpretowania słów Chrystusa, a nie każdy i nie każdy ksiądz to potrafi. Wszystkim polecam spotkania z takimi osobami, bo życie nabiera właściwego wymiaru i uspokaja wnętrza. Moje na pewno.

autor opinii: Ewa

Książka warta przeczytania! : >

Polecam szczególnie osobom młodym !

ale i nie tylko! : P

Ukazuje ,że ksiądz to nie instytucja ! - Lecz ktoś kto nam chce pomóc!

I nikogo nie odrzuca! - Nawet gdy ktoś Go zwyzywa!

I tak stara się pomóc tej osobie!

Dziewiecki pokazuje na swoim przykładzie:

Kapłan- jest też człowiekiem! : >

Jak My wszyscy!

autor opinii: Grażyna Tyszkiewicz

Poloecam

Wartościowa , głęboka a jednocześnie "przyjazna" w czytaniu pozycja .
Wcale nie tylko dla specjalistów zajmujących się pomocą .
No i uroczy styl księdza Marka !

autor opinii: Joanna Sakowska

ksiazka jest godna polecenia

autor opinii: malgorzata grzelak

polecam

Dawno nie czytałam tak dobrej książki, połknęłam ją w parę godzin. Gorąco polecam.

autor opinii: Jolanta Kurdziel

Gorąco polecam! Daje do myślenia i zmienia sposób myślenia :)

Do książki podeszłam z lekkim dystansem. Nie był to pierwszy wywiad rzeka jaki miałam przyjemność przeczytać, ale był ZUPEŁNIE INNY! Zmieniłam zdanie już po pierwszej kartce przedmowy napisanej przez Krzysztofa Ziemca. Z księdzem Markiem nie miałam wcześniej styczności. Słyszałam o jego książkach, ale nigdy ich nie czytała. Wywiad otworzył mi oczy na kilka ważnych spraw. Po pierwsze zdałam sobie sprawę z tego, że księża to także ludzie, a czami oczekujemy od nich zbyt wiele i to w szczególności od rekolekcjonistów, którzy mogą być po prostu zmęczeni... Ksiądz marek rewelacyjnie otwiera oczy na te sprawy. Tłumaczy każdy szczegół. Poza tym doskonale odpowiada na wiele mądrze postawionych pytań. Nie ucieka od tematu, tylko starannie na wszystko odpowiada. Wywiad naprawdę godny polecenia. Już nie mogę się doczekać aż siądę i przeczytam kilka książek ks. Marka. Obym tylko znalazła na nie chwilę czasu. Książkę czyta się bardzo szybko. Jest napisana przyjaznym językiem. Podzielona na tematyczne rozdziały. Bardzo miło spędziłam czas na lekturze tej książki :)

autor opinii: Karolina Nowak

Naprawdę warto po nią sięgnąć!

Nie przypuszczałam, że na stu szesnastu stronach można zmieścić tak wiele ciekawych informacji oraz odpowiedzi na pytania, które z pewnością nurtują wielu z nas. Nie przepadam za formą wywiadu, ale ten czytało mi się z ogromną przyjemnością. Ksiądz Marek w swoich wypowiedziach nie ogranicza się do ogólnego komentarza, bardzo często posługuje się przykładami wziętymi z życia. Porusza m.in. zagadnienie szczęścia i powołania. Wskazuje błędy, jakie popełnia wielu kapłanów oraz trudności jakie mogą ich czekać. Dokonuje surowej oceny rzeczywistości, z jaką obecnie przychodzi zmierzyć się wielu młodym ludziom. W wywiadzie ukazano także to, jak wielka mądrość została przekazana ludziom w Ewangelii i jak wielu dziedzin ona dotyczy. Książka wiele wyjaśnia, a przy tym inspiruje. Nawet jeśli niektóre kwestie są nam już dobrze znane, to spojrzenie i komentarz księdza Marka z pewnością pozwolą odkryć je na nowo, zauważyć coś jeszcze. Naprawdę szczerze polecam lekturę tej książki!

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: ks. Marek Dziewiecki, Jacek Dziedzina
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 118
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375954418
ISBN: 978-83-7595-441-8
ID: 237111

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Psycholog w konfesjonale Psycholog w konfesjonale
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...