TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Młodzi pytają o miłość rodzinę i wychowanie

Jest to publikacja ze wszech miar godna polecenia tym wszystkim, którzy pragną zgłębiać tajniki ludzkiej natury i odkrywać jej nieskończone bogactwo.

To pozycja, która mówi czytelnikowi, pochłoniętemu przez wir codziennych obowiązków: stop! Zastanów się, przemyśl pewne rzeczy, albowiem życie ludzkie jest zbyt cenne, aby zapisywać je na "brudno".

Godność (łac. dignitas) osoby ludzkiej nie zezwala na to. Człowiek jest "kimś" - warto zauważyć nie "czymś" -wyjątkowym. Bóg, stwarzając go na własne podobieństwo, obdarzył go nieodwołalną miłością, a nawet oddał za niego życie na drzewie krzyża.

Człowiek panuje w świecie przyrody, gdyż został wywyższony przez swego Stwórcę ponad wszystkie inne istoty. Tylko grzech jest w stanie go poniżyć i zniewolić.

Pamiętajmy jednak o tym, że wielkość człowieka mierzy się przede wszystkim miłością przez duże "M". Dlatego ks. Marek Dziewiecki rozmowy, które odbył z młodzieżą katolicką, opatrzył tak znamiennym tytułem "Osoba i miłość", zaznaczając jednocześnie, że miłość zrozumiemy tylko wtedy, gdy dowiemy się, czym ona nie jest.

Na pewno nie powinniśmy utożsamiać jej ani z chwilowym zauroczeniem, fascynacją seksualną, ani ze źle pojętą tolerancją czy też akceptacją, albowiem najpełniej wyraża się ona w nieodwołalnej trosce o rozwój drugiej osoby. A zatem miłość jest wymagająca!

Istnieje wiele dróg, ale tylko jedna jest "zarezerwowana" przez pana Boga specjalnie dla nas. Piękno tych obu dróg może poznać tylko ten, który zdecyduje się pójść za Jezusem Chrystusem. A On jedynie proponuje, nigdy niczego nie narzuca, szanując wolność człowieka.

"Kto porzuca wszystko dla miłości Boga, wie, że pozostawił niewiele w porównaniu z tym, co znalazł" - powiedział św. Brat Albert. Autor niniejszej książki też odkrył tę radosną prawdę, z którą pragnie podzielić się z czytelnikiem, jednocześnie zapraszając go do dalszej rozmowy...

Zobacz również książkę "Młodzi pytają o Boga, człowieka i chrześcijaństwo", a jeszcze taniej wychodzi, gdy zamówisz obie książki w komplecie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 312
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375803303
ISBN: 978-83-7580-330-3
ID: 249604

Zobacz również

Książka wyróżniona Młodzi pytają o miłość rodzinę i wychowanie
23.91 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...