TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Radość i uśmiech Świętego Ojca Pio

Czasem Bóg pozwala mi zajrzeć do swojego zeszytu. Matka Boża otwiera nie tylko serca, ale i portfele. Modlitwa jest kluczem do przebaczenia, ale nie módlcie się ze smutkiem, nie zanudzajcie naszego Pana, On jest Bogiem radości. Módlcie się z uśmiechem. W życiu za wszystko się płaci, za dobro i za zło. Za wszystko. Zbawić duszę grzesznika, to tak jak uratować usychające drzewo.

Ojciec Pio (1887-1968), włoski kapłan katolicki i kapucyn, święty Kościoła katolickiego.

Ojciec Pio był przede wszystkim "człowiekiem Bożym". Od dzieciństwa czuł się powołany przez Boga i odpowiedział Mu "z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił" (Pwt 6, 5). Dzięki temu miłość Boża mogła zawładnąć tym skromnym człowiekiem i uczynić go wybranym narzędziem w swym planie zbawienia.

Niech będzie błogosławiony Bóg, który we wszystkich epokach wybiera ludzi prostych i wielkodusznych, by dokonać wielkich rzecz (por. Łk 1, 48?49)! W Kościele wszystko pochodzi od Boga, a bez Niego nic się nie ostoi.

Dzieła Ojca Pio są tego doskonałym przykładem: "Dom Ulgi w Cierpieniu" słusznie można nazwać "cudem". Któż po ludzku mógłby pomyśleć, że przy małym klasztorze w San Giovanni Rotondo powstanie jeden z największych i najnowocześniejszych szpitali południowych Włoch? Któż, jeśli nie człowiek Boży, który patrzy na rzeczywistość oczami wiary i z wielką nadzieją, ponieważ wie, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych?

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Alessandro da Ripabottoni OFMCap
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 336
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375954609
ISBN: 978-83-7595-460-9
ID: 229069

Zobacz również

Radość i uśmiech Świętego Ojca Pio
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...