TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Retoryka podręczna. Czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić

Retoryka to sztuka mówienia. Jest więc czymś, co każdy z nas powinien znać i umiejętnie wykorzystywać. Po co? Aby mówić skutecznie. Oczywiście większość osób intuicyjnie wyczuwa, co i jak należy powiedzieć w danej sytuacji, ale niestety czasem owe przeczucia zawodzą. I właśnie dlatego każdy powinien przeczytać tę książkę: żeby jego intuicja stała się niezawodna.

Ale jest jeszcze inna korzyść z lektury tej książki, może nawet ważniejsza: każdy powinien umieć bronić się przed manipulacją, gdyż retoryczne mechanizmy (roz)mówca może niestety wykorzystywać również w taki sposób. Trzeba więc nie tylko świadomie mówić, ale przede wszystkim świadomie słuchać wypowiedzi, które zewsząd nas otaczają, namawiają, kuszą, zwodzą...

Autorzy unikają suchych opisów teorii retorycznej. Zamiast tego dowcipnym, obrazowym językiem pokazują na przykładach wziętych z życia, jak mówić i słuchać. Ta książka nie wyjaśnia, jak jest zbudowany zegarek, lecz sugeruje, jak najlepiej pytać o godzinę i jak najzręczniej na to pytanie odpowiadać.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: Michał Rusinek, Aneta Załazińska
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 229
Wymiar [mm]: 165x240
EAN: 9788324005703
ISBN: 83-240-0570-6
ID: 21152

Zobacz również

Retoryka podręczna. Czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...