TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Samotność chciana i niechciana

Ocena:
(6 opinii)

Samotność jest w pewnym wymiarze nieunikniona, ale dzisiaj obserwujemy wręcz epidemię samotności. Wielu ludzi ucieka przed nią, nie zważając nawet na Boże przykazania. Samotność może być źródłem udręki, ale może też być twórcza.

Autorzy poszczególnych rozdziałów przeanalizowali ten temat na podstawie Biblii i życiorysów świętych. Książka zawiera też świadectwa osób nam współczesnych. Dla jednych z nich samotność jest doświadczeniem pozytywnym, a dla innych — negatywnym. Jednych pogrążyła w złu, a u innych zaowocowała miłością. Piszą osoby bardzo młode, jak i będące w sile wieku czy czekające już tylko na śmierć. Jedni czują się samotni dlatego, że nie mają dzieci, a inni dlatego, że je mają. Są tu świadectwa osób, które nie mogą otrząsnąć się z przeżyć związanych z wojną, jak i świadectwa tych, którzy znaleźli się na marginesie życia społecznego. Swoją refleksją podzieliło się też kilku kapłanów.

Lektura tej książki może pomóc zrozumieć, dlaczego ludzie czują się samotni i kiedy samotność może rodzić dobre owoce.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

prywatna

Dla wszystkich którzy uważają,że są samotni za karę.

autor opinii: Barbara Kowol

Samotność wyzwoleniem.

Książka stanowi bezcenną kompilację przemyśleń na temat ludzkiej samotności. Dla mnie, jako osoby świadomie i z wyboru samotnej, stała się oczekiwanym potwierdzeniem sensu mojego życia, które w ten sposób na pewno jest uczciwe i dobre.

autor opinii: Krzysztof Jędrys

Dobra książka.

Książkę zakupiłam z myślą o moim synu. Pomaga zrozumieć kolejny etap w życiu człowieka

autor opinii: Małgorzata Walencik

Dobra książka

Książkę kupiłam dla mojego syna. Myślę, że pomoże mu zrozumieć różne osobiste sytuacje, które nam się przytrafiają.

autor opinii: Małgorzata Walencik

Mądra

Książka którą warto przeczytac,bardzo mądra.Cudownie wyjaśnia nasze życie,można powiedzieć że naszę życie wiele nie różni się od innych.
wsparła moje wnętrze,polecam.

autor opinii: BasiaK

samotność chciana i niechciana

„Samotność chciana i niechciana”

Po tą książkę sięgnęłam jako osoba żyjąca w stanie wolnym, ale jednak ciągle poszukująca swojego miejsca. Przeczytałam ją z w polecenia Pana Pawła Królaka i faktycznie był to dobry typ.
„Samotność .. „ podzielona jest na 3 części.
Pierwsza napisana jest, powiem szczerze, dosyć trudnym językiem. Krystyna Osińska pisze o tym co to właściwie jest samotność, często nawiązując do Pisma Św. Jest też podrozdział ks. Waldemara Chrostowskiego, który pisze już typowo o samotności w Biblii.
Część druga to krótkie opowiadania o samotnych świętych. I jest to samotność postrzegana w bardzo różnych aspektach. Pozwala to spojrzeć na świętach z troszkę innej strony. Dowiedziałam się dzięki temu kilku nowych rzeczy, a te wspaniałe postacie świętych i błogosławionych stały mi się bliższe.
Ostatnia część, dla mnie bardzo wartościowa, to świadectwa osób żyjących w naszych czasach. Tacy normalni ludzie, jak każdy z nas opowiadają o swoim osamotnieniu. Piszą tam osoby żyjące w rodzinie, wdowy i osoby konsekrowane. Są świadectwa radosne, ale też takie przepełnione bólem.

Cała książka tworzy spójną całość. Polecam tym, którzy odczuwają jakąś pustkę w sercu i pragną ją zapełnić dobrem i miłością.

autor opinii: Helena Orszulik

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788374822756
ISBN: 9788374822756
ID: 145129

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Samotność chciana i niechciana Samotność chciana i niechciana
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...