TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sceniczne drogi krzyżowe dla młodzieży

Jak mówić młodym ludziom o Bogu? Jak przyciągnąć ich do Kościoła przeżywającego i celebrującego misterium wiary? To pytanie bardzo często zadają sobie księża i katecheci zaangażowani w troskę o religijne wychowanie młodego pokolenia.

Okres Wielkiego Postu z pewnością jest czasem, który stwarza wiele dodatkowych okazji, by młody człowiek skierował swoje kroki do kościoła czy parafialnej salki. Jedną z takich możliwości jest nabożeństwo drogi krzyżowej, od wieków wpisane w nurt pobożności pasyjnej.

To tradycyjne nabożeństwo, którego podstawowym celem jest zanurzenie się w tajemnicę Męki Chrystusa, wciąż stanowi szansę odnalezienia odpowiedzi na podstawowe pytania o sens życia, śmierci i cierpienia. Jednakże, aby mogło ono w pełni przyciągnąć i zaangażować młodego człowieka, potrzeba znalezienia dla niego nowej formy.

Z takich poszukiwań zrodził się pomysł scenicznych dróg krzyżowych dla młodzieży, które w formie bardziej zbliżone są do średniowiecznych misteriów i sztuk teatralnych niż tradycyjnego nabożeństwa od lat odprawianego w naszych kościołach.

Okazuje się, że młodzież żyjąca w świecie medialnym, przesyconym obrazami, jest bardzo otwarta na tego rodzaju drogi krzyżowe. Od kilku lat ojciec Rafał Szymkowiak wraz z młodzieżą działającą przy krakowskim klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów organizuje w czasie Wielkiego Postu sceniczne drogi krzyżowe.

Pomysłów na nie jest wiele! Jedni odgrywają "Drogę śmierci na jawie" (sceny z drogi krzyżowej Jezusa zostają odniesione do życia współczesnego człowieka), inni drogę odrzuconego przez wszystkich narkomana, który odnajduje ukojenie pod krzyżem, świadom, że jest nieupoważniony do czerpania łaski od Ukrzyżowanego ("Nieupoważnionym wstęp wolny"), jeszcze inni tajemnicę odkupienia ubierają w formę musicalu ("Rockowa droga krzyżowa").

Książka "Sceniczne drogi krzyżowe dla młodzieży" jest próbą podzielenia się doświadczeniem organizowania takich dróg krzyżowych. Zebrane w niej scenariusze mogą być pomocą i natchnieniem dla tych, którzy szukają sposobu na to, jak lepiej przybliżyć młodemu pokoleniu tajemnicę odkupienia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Rafał Szymkowiak OFMCap
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788360512364
ISBN: 9788360512364
ID: 67614

Zobacz również

Sceniczne drogi krzyżowe dla młodzieży
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...