TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych

Ocena:
(6 opinii)

"Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych" to fascynująca opowieść, będąca zapisem dziennikarskiego dochodzenia do prawdy o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu.

Dwaj autorzy - reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń - ruszają tropem relikwii Męki Pańskiej i w różnych krajach świata zbierają bogatą dokumentację na temat konkretnych przedmiotów, jakie do dnia dzisiejszego pozostały po Jezusie.

Przeczesują archiwa, rozmawiają z historykami, spotykają światowej sławy naukowców, zapoznają się z wynikami ich prac. Niczego nie przyjmują na wiarę, lecz starają się znaleźć potwierdzenie w źródłach historycznych i ekspertyzach naukowych.

Udaje im się zidentyfikować część czczonych do dziś relikwii jako autentyki. Wśród nich szczególne miejsce zajmują relikwie pasyjne, czyli przedmioty związane z męką, śmiercią i pochówkiem Chrystusa.

Niektóre z powodu swych właściwości stanowią dla naukowców zagadkę, której nie są w stanie rozwiązać. Dotyczy to choćby Całunu Turyńskiego. Nie było na świecie obiektu, który byłby częściej, gruntowniej i bardziej wielostronnie przebadany niż właśnie to lniane płótno z Turynu. Im więcej jednak było wyników analiz, tym bardziej wśród badaczy rosła świadomość Tajemnicy.

Podobne wrażenia towarzyszą czytelnikowi podczas lektury tej książki. Czytając opisy Grzegorza Górnego i oglądając fotografie Janusza Rosikonia, niemal namacalnie obcujemy z konkretnymi przedmiotami, a jednak nie opuszcza nas poczucie, że dotykamy rzeczywistości, która pozostaje za zasłoną tajemnicy.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Gorąco polecam

Kolejna pozycja książkowa tych samych autorów. Również tym razem czytelnik zostaje zaskoczony wnikliwymi poszukiwaniami i analizami odkrywanych relikwii Chrystusowych. Zaskoczeniem jest że tak wielu świadków bolesnej męki naszego Pana zachowało się do naszych czasów. Jeszcze większym zdziwieniem jest odkrycie jakie skarby posiadamy również w Polsce. Dziękuję autorom za świetnie wykonaną pracę. Książkę, podobnie jak inne tych autorów, czyta się nie mogąc się od niej oderwać.

autor opinii: Krzysztof Strzelczyk

Świadkowie Tajemnicy

bardzo ciekawa pozycja ciekawa szata graficzna unikalne zdjęcia wciągająca treść z wypiekami na twarzy pochłonąłem ją w czasie jednego popołudnia polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

autor opinii: Robert Połomski

Bardzo dobra

Takiej książki szukałam. Nowoczesne badania naukowe potwierdzające autentyczność relikwii. Pięknie wydana, dużo zdjęć -polecam.

autor opinii: Małgorzata Kuracka

Tego szukałem

Świetnie wydana, nowoczesna forma, a co najważniejsze mimo wersji albumowej bogata w treści, głęboka i całościowa analiza zagadnienia.

autor opinii: PIOTR

Książka/album Świadkowie Tajemnicy

Jeżeli się wierzy to nie potrzeba dowodów (materialnych) na istnienie Boga. Jednak materialne pamiątki po Chrystusie (oraz te niewyjaśnione znaki i obrazy) ukwiecają świat nawet bardzo głęboko wierzącego człowieka. Książka jest raportem z pięknej aczkolwiek trudnej i chyba niebezpicznej wyprawy autorów w którym przedstawiono z pietyzmem prawie wszystkie dostępne teraz pamiątki po naszym Panu. Jest to niewiarygodne, że większość z nich została odkryta lub przedstawiona ludziom dopiero w ostatnim dwudziestoleciu.
Cieszę się, że nabyłem tą wartościową pozycję.

autor opinii: Stanisław Wroński

fascynująca podróż

Fantastyczna książka poparta przepieknymi zdjęciami relikwi Chrystusa. Jezus mówi "Jeśli Pismom i prorokom nie uwierza choćby umarli powstali z grobu nie uwaierzą". Tak jest ale dla tych co wierzą to poparcie słusznej drogi i przekonanie się iel musiał i chciał dl anas cierpieć Zbawiciel. Obowiązkowa lektura!

autor opinii: ks. Radosław Rychlik

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rosikon Press
Autor: Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 336
Wymiar [mm]: 200x260
EAN: 9788362981328
ISBN: 9788362981328
ID: 224862

Zobacz również

Książka wyróżniona Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...