TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sekty

Z cyklu "Uzależnienia" prezentujemy "Sekty" - książkę, która bada psychofizyczne podłoże uzależnienia od grupy kultowej, omawia mechanizmy jej działania, a także sposoby wyzwolenia się spod jej niszczącego wpływu.

Niniejsze opracowanie dotyczy zagadnień związanych z uzależnieniem od destrukcyjnych grup kultowych; jest to spojrzenie z punktu widzenia psychologii. Czytelnik może się zapoznać z krótkimi charakterystykami siedmiu grup kultowych uważanych powszechnie za destrukcyjne.

Książka ukazuje również psychospołeczne aspekty uzależnienia od grup kultowych oraz mechanizmy związane z uzależnieniem od tego typu grup, a także zagrożenia związane z uczestnictwem w grupach kultowych dotyczące psychiczno-duchowej, fizycznej i społecznej sfery życia człowieka.

Przedstawia profilaktykę dotyczącą zagrożeń związanych z uzależnieniem od grup kultowych oraz źródła i formy pomocy osobom poszukującym fachowego wsparcia. Interesującym zagadnieniem są mity, jakie powstały na temat sekt.

Autorzy książki skutecznie je demaskują i obalają. Książka przygotowana jest w formie poradnika, może więc służyć zarówno specjalistom, rodzicom, wychowawcom, jak też ludziom młodym - najbardziej narażonym na manipulacyjne działania grup kultowych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Gaudium
Autor: ks. Dariusz Sikorski, ks. Sławomir Bukalski
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 228
EAN: 9788388615436
ISBN: 83-88615-43-2
ID: 444873

Zobacz również

Sekty
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...