TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Silimarillion

"Silmarillion" został opublikowany w 1977 roku, w cztery lata po śmierci Tolkiena, w opracowaniu jego syna Christophera. W 1956 roku sam pisarz tak mówił o swojej nieistniejącej jeszcze książce: "Nie sądzę, aby zyskała popularność Władcy Pierścieni - ani śladu hobbitów! Masa mitologii, wszędzie elfy i podniosła stylistyka." Czas pokazał, jak bardzo autor się pomylił.

"Silmarillion" to zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli o Pierwszej Erze Świata, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni.

Legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności, Morgoth, przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy "świetliste klejnoty", w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.

Oprócz historii Silmarilów książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Numenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się na niepowtarzalny obraz dziejów - od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Amber
Autor: J.R.R. Tolkien
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 448
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788324149995
ISBN: 9788324149995
ID: 291252

Zobacz również

Silimarillion
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...