TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Siódma pieczęć. sens i siła modlitwy

Ocena:
(3 opinii)

To książka o modlitwie. Przede wszystkim o modlitwie wstawienniczej. Jest owocem rekolekcji wygłoszonych przez o. Augustyna Pelanowskiego dla Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” na Jasnej Górze.

Autor zachęca w niej do modlitwy. Opierając się na Piśmie Świętym, przypomina, że jesteśmy powołani do modlitwy. Przekonuje, że Bóg jest miłosierny i że Maryja jest naszą najlepszą matką, która zawsze za nami się wstawia i że Pan zawsze Jej wysłuchuje.

Tłumaczy, za kogo należy się modlić, jaka modlitwa podoba się Bogu. Podaje wskazówki taktyczne, dzięki którym modlitwa będzie przynosić zwycięskie skutki u otoczonych troską modlitwy, a nie obciążać modlącego się.

To lektura dla wszystkich, bo przecież „nic nam nie pomaga znosić ciężaru istnienia tak jak modlitwa. Ale nie tylko dla nas samych modlitwa jest ulgą, pomaga ona również innym. Czyż modląc się za innych, nie modlimy się za siebie? Czy pragnąc innych przywieść do Boga, nie staramy się sami do Niego przylgnąć? Jedni na drugich mamy wpływ potężniejszy, niż to sobie uświadamiamy”.

Do książki dołączona jest zakładka z modlitwą.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam każdemu!

Wspaniała książka, bo znakomicie Autor opisał istotę modlitwy, jej wartość i skuteczność oraz właściwe jej "rozumowanie" - na podstawie bogatej wiedzy także opartej na praktyce. Książka wyjaśnia też modlitwę wstawienniczą - co oznacza i... jak jej "używać" prawidłowo! Nie można oderwać się od czytania i... chce się modlić. Modlitwa mam moc i uczy pokory.

autor opinii: Marek

Nie śpijmy, nie prześpijmy modlitwy!

"Myśleć, zastanawiać się, wyglądać obecności Boga w sobie samym, tworzyć architekturę przyjaźni z Bogiem w nieskończoność słowami i bez słów, natchnieniami i w ciszy, wzruszeniami i bez wzruszeń, po prostu wszystkim - oto świat modlitwy". W taki świat wprowadza, zachęca do rozsmakowania się i pozostania w nim na stałe "Siódma pieczęć" o. Augustyna Pelanowskiego. Bardzo wartościowe i krzepiące rozważania o mocy i realnym znaczeniu modlitwy oraz o potrzebie i wartości nieustannego rozwijania i pogłębiania relacji z Bogiem w każdej sytuacji. Zwraca szczególną uwagę cechująca Autora niezwykła znajomość Biblii, zwłaszcza umiejętność odczytywania i pokazywania jej wewnętrznych powiązań i zależności, oraz piękne przesłanie książki i zarazem mądre wezwanie: "Nie śpijmy, nie prześpijmy modlitwy! Wielu ludzi ciężko pracuje, ma wiele zajęć i obowiązków także względem innych, co wynika choćby i z systemu społecznego, w którym funkcjonujemy, zabierającego nam czas potrzebny na modlitwę i tworzenie więzi z Bogiem. Dlatego każda wolna chwila poświęcona modlitwie jest bezcenna, gdyż niewiele chwil w ciągu dnia jest takich, w których jesteśmy naprawdę wolni". Serdecznie polecam!

autor opinii: Grzegorz Kosiorowski

Wspaniała książka o sile modlitwy

To jedna z najwartościowszych książek w mojej bibliotece. Mimo, iż byłam na rekolekcjach o. Augustyna, to z wielką radością zakupiłam tę książkę aby nie zapomnieć i wprowadzać w życie, to wszystko co usłyszałam na temat modlitwy. Autor tej książki to prawdziwy apostoł naszych czasów, który potrafi skutecznie zachęcać do modlitwy, do czytania Pisma Świętego, korzystania z sakramentów a przede wszystkim pomaga odkrywać i poznawać Miłość Jezusa Chrystusa. Mój ulubiony fragment z tej lektury: "Jakim szczęściem jest to, że otrzymaliśmy Jego miłość, możliwość dopuszczenia i włączenia się w świątynię Jego Serca, które daje nam udział w Jego modlitwie, czyniąc nas niezniszczalnymi nawet dla śmierci."
Polecam także włączenie się do dzieła "Z Maryją ratuj człowieka".

autor opinii: Joanna Kiepura

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788377977583
ISBN: 9788377977583
ID: 387716

Zobacz również

Książka wyróżniona Siódma pieczęć. sens i siła modlitwy
24.95 zł
23.73 zł
Oszczędzasz 1.22 zł (5%)
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...