TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Śmiać się całym sercem

Ocena:
(1 opinii)

Zdolność do śmiania się całym sercem to wewnętrzna postawa, która pozwala na nabranie dystansu do własnego cierpienia i zaakceptowanie własnych ograniczeń. Stronice tej książki ukazują zdolność człowieka do przekraczania siebie i nabierania pogody ducha.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Przeciętna z potencjałem

Książka Valerio Albisettiego pt. "Śmiać się całym sercem" to krótki przewodnik motywacyjny dla chcących zmienić swoje życie tak, by pojawiło się w nim znacznie więcej optymizmu i radości. Albisetti niezmiennie zachęca do tego, by śmiać się sercem, by pogodzić się z samym sobą oraz wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

"Śmiać się całym sercem" to jeden z wielu poradników napisanych przez tego psychoanalityka, a pierwszy, który trafił w moje ręce. Muszę przyznać, że jest to książka dość nierówna. Z jednej strony znajduje się tam wiele cennych porad, wskazówek, zachęt do zmiany życia, pełnych optymizmu i pozytywnego myślenia. Z drugiej jednak strony można nieraz odnieść wrażenie, że autor pisał dane fragmenty pod wpływem impulsu, tak że nie łączyły się w całość, będąc często zbitkiem jakichś myśli, porad czy wskazówek. Część zachęt czy też zaleceń Albisettiego można też momentami uznać za truizmy lub jak kto woli - oczywiste oczywistości. Wskutek tego podczas czytania można mieć mieszane uczucia.

Niewątpliwie książka "Śmiać się całym sercem" niesie ze sobą sporą wartość. Wzbudza w czytelniku chęć do tego, by brać odpowiedzialność za swoje życie, by "stać się bohaterem własnego życia". Jednak nie każdemu przypadnie ona do gustu, zwłaszcza ci, którzy nie przepadają za literaturą motywacyjną, za życiowymi poradnikami, raczej nie będą zadowoleni po tej lekturze.

autor opinii: Czytoholik PL

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Valerio Albisetti
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788372243003
ISBN: 83-7224-300-X
ID: 43740

Zobacz również

Śmiać się całym sercem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...