TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sprawa Honoru. Dywizion 303 Kościuszkowski. Zapomniani Bohaterowie II Wojny Światowej

Ocena:
(5 opinii)

"Sprawa honoru" to pasjonująca, błyskotliwie opowiedziana historia polskich pilotów myśliwskich, którzy przyczynili się do uratowania Anglii w czasie bitwy powietrznej w 1940 roku oraz zdumiewającej zdrady, jakiej dopuściły się Stany Zjednoczone i Wielka Brytania pod koniec drugiej wojny światowej.

Skupiając się na osobach pięciu pilotów słynnego Dywizjonu 303 Kościuszkowskiego, autorzy ukazali, jak ci młodzi Polacy, całym sercem pragnący wyzwolić swoją ojczyznę, weszli do grona najbardziej bohaterskich i skutecznych myśliwców drugiej wojny światowej.

Czerpiąc z nieoficjalnego dziennika Dywizjonu 303 - wypełnionego osobistymi relacjami ze starć z nieprzyjacielem - oraz z listów, wywiadów, wspomnień, opowieści i fotografii, autorzy żywo i zajmująco opisali pilotów tej jednostki i ich walkę.

Śledzimy losy głównych bohaterów w czasie szkolenia przed wojną, ich dramatyczną ewakuację z Polski do Francji, a po jej upadku do Wielkiej Brytanii, w której, początkowo pogardliwie potraktowani przez RAF, odegrali kluczową rolę w bitwie o Anglię, a ich brawura i umiejętności w bezpośrednich pojedynkach na śmierć i życie z niemieckimi messerschmittami podczas eskortowania alianckich wypraw bombowych przeszły do legendy. Dowiadujemy się też, co spotkało polskich pilotów po wojnie, gdy ich kraj oddano Związkowi Sowieckiemu.

"Sprawa honoru" odkrywa przed nami historię Polski w czasie drugiej wojny światowej i dzieje wielotysięcznej armii żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, walczących u boku aliantów. Opowiada o bezustannych zmaganiach Polaków z Hitlerem i Stalinem, o ich długiej walce o niepodległość i o tragicznym rozwianiu tych marzeń w czasie pokoju, który nastąpił.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

zastrzezenia

Jak można wydać tak wspaniałą książkę...................... z porażająco małą czcionką !
wciągająca, ważna,targająca emocjami, niesamowita.

autor opinii: Katarzyna Glinka

Wartościowa publikacja

Książkę zakupiłam z myślą o uczniach szkoły średniej (sama przeczytałam ją już kilka lat temu). Wspaniale przedstawia losy Polaków walczących w dywizjonach lotniczych, którzy znacząco przyczynili się do uratowania Anglii przed okupacją niemiecką. Amerykańscy autorzy przedstawiają również powojenne smutne losy bohaterskich pilotów.
Żałuję jedynie, że książka została wydrukowana tak małą czcionką - dla osób z gorszym wzrokiem czytanie może być męczące.

autor opinii: Jolanta Smyczyńska

Hagiografia Polski w II WŚ

Amerykanie, gdy zabierają się do opisywania dziejów jakiegoś kraju, lubią stosować metodę zerojedynkową. Ponieważ Polska jest tu bohaterem pozytywnym, autorzy zgodnie padli na kolana i w tej pozycji napisali ten niemal 500-stronicowy pean na cześć naszego dumnego narodu. Czyta się przyjemnie, jednak na dłuższą metę męczy brak jakiejkolwiek próby pogłębionej analizy konkretnych wydarzeń czy strategicznych decyzji.

autor opinii: Wojciech Stanislaus

rewelacyjna książka

Dziękuję Autorom za książkę stanowiąca skondensowaną informacje o losach Polski w okresie II Wojny Światowej - napisana tak, że nawet czytelnik nie lubiący historii, czyta ją z zapartym tchem. Szczególnie wartościowa bo napisana przez cudzoziemców, a zatem obiektywna. Polecam IM

autor opinii: Irena M

jest niesamowita,trudno uwierzyc ze zachod tak malo wie o naszej historii.serdecznie polecam

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Andrzej Findeisen - A.M.F. Plus Group
Autor: Lynne Olson, Stanley Cloud
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 496
Wymiar [mm]: 110x175
EAN: 9788360532270
ISBN: 978-83-60532-27-0
ID: 255218

Zobacz również

Sprawa Honoru. Dywizion 303 Kościuszkowski. Zapomniani Bohaterowie II Wojny Światowej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...