TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Stworzenie i początek wszechświata. Teologia - Filozofia - Kosmologia

Czy nowoczesny, naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?

Jak ma się biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka?

To pytania, jakie przed sobą muszą postawić nie tylko naukowcy, filozofowie i teologowie. Stawia je każdy, kto racjonalnie podchodzi do swojej wiary, czyli prawdę o Bogu i świecie próbuje odczytać zarówno w Księdze Pisma Świętego, jak i Księdze Przyrody.

Książka ta jest praktycznym, podstawowym kursem z teologii stworzenia, filozofii nauki, kosmologii i teorii ewolucji.

Polecamy ją wszystkim osobom religijnym, borykającym się z problemami z pogodzeniem swojej wiary z naukowym obrazem świata, a także tym, którzy są przekonani, że w XXI wieku religia jest wyłącznie zabobonem.

Być może argumentacja zawarta w tej książce przekona ich, że nie ma zasadniczej sprzeczności pomiędzy prawdami teologii, a prawdami nauk przyrodniczych.

"Stworzenie i początek Wszechświata" została napisana między innymi z myślą o katechetach, jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu przez nich religii uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i pogimnazjalnych.

Ks. Prof. Michał Heller - duchowny katolicki, członek Papieskiej Akademii Nauk oraz Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. Wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Instytutu Teologicznego w Tarnowie. W 2008 roku, jako jedyny Polak, uhonorowany Nagrodą Templetona za wnoszenie „wyjątkowego wkładu w postęp badań i odkryć dotyczących rzeczywistości duchowej”.

Nakładem CCPress ukazały się między innymi: "Filozofia kosmologii" (2013); "Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu" (2013); "Granice nauki" (2014).

Ks. dr hab. Tadeusz Pabjan - ksiądz katolicki diecezji tarnowskiej, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii, adiunkt w katedrze filozofii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie, UPJPII w Krakowie; kierownik katedry filozofii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie, UPJPII w Krakowie; członek Ośrodka Badań Interdyscyplinarnych przy UPJPII w Krakowie; członek redakcji czasopisma "Zagadnienia Filozoficzne w Nauce"; członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, autor książki "Niedomknięty bilans wszechświata" (CCPress 2014).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Copernicus Center Press
Autor: Michał Heller, Tadeusz Pabjan
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 110x175
EAN: 9788378861591
ISBN: 9788378861591
ID: 312814

Zobacz również

Stworzenie i początek wszechświata. Teologia - Filozofia - Kosmologia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...