TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Świadek prawdy. Biografia Benedykta XVI

Co wiesz o Benedykcie XVI?

Z przekazów medialnych życie Josepha Ratzingera jawi się jako nieprzerwane pasmo sukcesów zwieńczone objęciem najważniejszego urzędu w Kościele katolickim. Tymczasem prawda jest o wiele ciekawsza.

To człowiek, który niewątpliwie zmienił Kościół i wpłynął na losy świata. Niejednokrotnie jest określany jako cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”.

Przedstawiamy Ci jego pasjonującą biografię, a zarazem wyczerpujący przewodnik po jego myśli i duchowości. Książka pomaga wyjaśnić czasami niezrozumiałe decyzje – zarówno te, które podejmował jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kontynuującej tradycję Świętej Inkwizycji, i w końcu jako papież.

Czytelnik towarzyszy papieżowi w najważniejszych chwilach, takich jak konflikty z uczestnikami soboru, stłumienie rewolty teologów przeciwko Janowi Pawłowi II, próby uporania się z pedofilią i skandalami finansowymi, wyciągnięcie ręki do lefebrystów czy pierwsza od sześciuset lat abdykacja z tronu Piotrowego.

Teolog i historyk Elio Guerriero poznał Josepha Ratzingera w latach osiemdziesiątych XX wieku. Od wielu lat pozostaje w regularnym kontakcie z emerytowanym papieżem. W tej książce chciał całemu światu przedstawić epokę Ratzingera.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WAM
Autor: Elio Guerriero
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 584
Wymiar [mm]: 161x236
EAN: 9788327715494
ISBN: 9788327715494
ID: 405536

Zobacz również

Świadek prawdy. Biografia Benedykta XVI
41.96 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...