TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Świadkowie Chrystusa. Apostołowie i Uczniowie

Książka ukazująca sylwetki, życie i drogę do świętości uczniów Chrystusa. Zawiera teksty katechez Benedykta XVI o Apostołach i pierwszych chrześcijanach oraz mapy ich wędrówek misyjnych. Dopełnienie całości stanowią piękne zdjęcia zabytków sztuki światowej, ilustrujące dzieje rodzącego się chrześcijaństwa.

Nauczanie Benedykta XVI jest bardzo mocno zakorzenione w Biblii i jej orędziu. Nie może być inaczej przede wszystkim dlatego, że koncentruje się ono na bohaterach wiary Nowego Testamentu, którzy jako pierwsi odpowiedzieli na Chrystusowe „Pójdź za Mną”, zaś ich życie i losy dobrze odzwierciedlają zawiłości i wielość tożsamości uczniów Pana.

Istnieje jednak także inna, jeszcze bardziej decydująca przesłanka charakterystycznego „ubiblijnienia” papieskich katechez, a mianowicie wzgląd na chrystologiczną nośność i wymowę obu zasadniczych części Pisma Świętego, to znaczy Starego i Nowego Testamentu.

Niniejsze wydanie papieskich katechez stanowi niemałą osobliwość. Polega ona na umieszczeniu po tekście każdej katechezy wszystkich cytatów biblijnych, na które powołuje się Ojciec Święty.

Czytelnik, natrafiając na odnośniki do poszczególnych miejsc Pisma Świętego, może łatwo odnaleźć i przeczytać dany tekst w pełnym brzmieniu, a dzięki temu wyrobić sobie znacznie lepsze pojęcie na temat biblijnego podłoża nauczania Benedykta XVI.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rosikon Press
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 276
Wymiar [mm]: 165x240
EAN: 9788388848513
ISBN: 9788388848513
ID: 65314

Zobacz również

Świadkowie Chrystusa. Apostołowie i Uczniowie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...