TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święty Antoni. Wielki kaznodzieja i patron ubogich (+ DVD)

Antoni to popularny święty pomagający odzyskać rzeczy zagubione i skradzione. Tymczasem niewielu dziś już wie, że za życia głosił on tak płomienne kazania, iż słuchano go na placach wiosek, miast i miasteczek, gdyż kościoły nie mogły pomieścić tylu ludzi.

Z całą mocą oraz gorliwością nauczał, że Chrystus i Ewangelia powinny być punktem odniesienia dla decyzji podejmowanych w życiu codziennym i to zarówno prywatnych, jak i publicznych, co jakże głośnym echem powinno rozbrzmiewać zwłaszcza w naszych czasach.

Błogosławiony Jan Paweł II tak mówił o św. Antonim Padewskim: "Świętość jego życia dostarcza także współczesnemu człowiekowi bardzo wyrazistych wskazówek i bodźców do działania, jakiego wymaga nowa ewangelizacja. Tak jak w jego epoce, również dzisiaj potrzebna jest odnowiona katecheza oparta na słowie Bożym, zwłaszcza na Ewangelii, aby świat chrześcijański znów zrozumiał, jak wielkim skarbem jest Objawienie i wiara".

Do albumu dołączony jest film "Historia św. Antoniego" w reż. Umberto Marino, czas trwania 103 minuty, lektor polski, polskie napisy.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rafael
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 64
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788375693478
ISBN: 978-83-7569-347-8
ID: 245961

Zobacz również

Święty Antoni. Wielki kaznodzieja i patron ubogich (+ DVD)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...